drupal (6.14) - en to nl translation catalogue (408 entries)

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
nl: Een of meerdere problemen zijn gedetecteerd in de Drupal-installatie. Controleer <a href="@status">statusrapportage</a> voor meer informatie.

en: You do not have any administrative items.
nl: U heeft geen beheeritems.

en: Get help
nl: Hulp

en: System default
nl: Systeemstandaard

en: Administration theme
nl: Beheertemplate

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
nl: Bepaal met welke template de beheerpagina's worden weergegeven. Als u de "Systeemstandaard" kiest, worden de beheerpagina's met de zelfde template als de rest van de site weergegeven.

en: Use administration theme for content editing
nl: Gebruik de beheertemplate voor het bewerken van inhoud.

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
nl: Gebruik de beheertemplate tijdens het bewerken van bestaande of aanmaken van nieuwe berichten.

en: Screenshot for %theme theme
nl: Schermafdruk van de %theme template

en: no screenshot
nl: geen schermafdruk

en: configure
nl: instellen

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
nl: Let op: de <a href="!admin_theme_page">beheertemplate</a> is op %admin_theme ingesteld; daarom is de template op deze pagina ongewijzigd. Voor alle niet-beheerpagina's van deze website wordt standaard de template %selected_theme gebruikt.

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Site name
nl: Naam van de site

en: Site slogan
nl: Slogan site

en: Mission statement
nl: Missie-statement

en: User pictures in posts
nl: Gebruikersafbeeldingen in berichten

en: User pictures in comments
nl: Gebruikersafbeeldingen in reacties

en: Search box
nl: Zoekvak

en: Shortcut icon
nl: Snelkoppelingspictogram

en: Primary links
nl: Primaire links

en: Secondary links
nl: Secundaire links

en: Toggle display
nl: Weergave wisselen

en: Enable or disable the display of certain page elements.
nl: Weergave van bepaalde pagina-elementen in- of uitschakelen.

en: Display post information on
nl: Berichtinformatie weergeven over

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
nl: De tekst <em>Ingediend door gebruiker op datum</em> in- of uitschakelen wanneer berichten van het bovenstaande type getoond worden.

en: Logo image settings
nl: Instellingen logo-afbeelding

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
nl: Indien ingeschakeld, zal volgend logo weergegeven worden.

en: Use the default logo
nl: Gebruik het standaard logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
nl: Vink dit vakje aan indien u het logo van de template wilt gebruiken.

en: Path to custom logo
nl: Pad naar eigen logo

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
nl: Het pad naar het bestand dat u wilt gebruiken in plaats van het standaard logo.

en: Upload logo image
nl: Logo-afbeelding uploaden

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
nl: Als u geen directe toegang tot de bestanden op de server hebt, gebruik dan dit veld om uw logo te uploaden.

en: Shortcut icon settings
nl: Instellingen snelkoppelingspictogram

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
nl: Het snelkoppelingspictogram, ook wel 'favicon', wordt in de adresbalk en bladwijzers van de meeste browsers getoond.

en: Use the default shortcut icon.
nl: Gebruik het standaard snelkoppelingspictogram.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
nl: Selecteer dit als u de template een eigen snelkoppelingspictogram wilt laten gebruiken.

en: Path to custom icon
nl: Pad naar eigen pictogram.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
nl: Pad naar de afbeelding die u als eigen snelkoppelingspictogram wil gebruiken.

en: Upload icon image
nl: Pictogramafbeelding laden

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
nl: Als u geen directe toegang tot de bestanden op de server hebt, gebruik dan dit veld om uw snelkoppelingspictogram te uploaden.

en: Theme-engine-specific settings
nl: templatemachine-specifieke instellingen.

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
nl: Deze instellingen bestaan alleen voor templates en stijlen die gebaseerd zijn op de %engine template-engine.

en: Theme-specific settings
nl: Template-specifieke instellingen

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
nl: Deze instellingen bestaan alleen voor de %theme template en alle daarop gebaseerde stijlen.

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De standaardwaarden van de instellingen zijn teruggezet.

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-disabled">uitgeschakeld</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
nl: @module (<span class="admin-missing">ontbreekt</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-enabled">ingeschakeld</span>)

en: Depends on: !dependencies
nl: Afhankelijk van: !dependencies

en: Required by: !required
nl: Vereist voor: !required

en: Some required modules must be enabled
nl: Enkele vereiste modules moeten worden ingeschakeld.

en: Would you like to continue with enabling the above?
nl: Wilt u doorgaan met het inschakelen van het bovenstaande?

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Uninstall
nl: De-installeren

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
nl: De volgende modules zullen volledig van de site verwijderd worden en <em>alle gegevens van deze modules zullen verloren gaan</em>!

en: Confirm uninstall
nl: De-installeren bevestigen

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
nl: Wilt u doorgaan met het de-installeren van de bovenstaande modules?

en: No modules selected.
nl: Geen modules geselecteerd.

en: The selected modules have been uninstalled.
nl: De geselecteerde modules zijn gede-installeerd.

en: Name
nl: Naam

en: The name of this website.
nl: De naam van deze website.

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nl: Het <em>Van</em>-adres van automatisch verstuurde e-mails tijdens registratie, verzoek om nieuw wachtwoord en andere systeem berichten. Gebruik een adres dat eindigt op de domeinnaam van de site om te voorkomen dat het gericht als spam wordt aangemerkt.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
nl: Motto, slogan of slagzin van de site (wordt vaak samen met de naam van de site getoond).

en: Mission
nl: Missie

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
nl: De missie van de site (wordt vaak prominent op de voorpagina getoond).

en: Footer message
nl: Voettekst

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
nl: Deze tekst zal aan de onderkant van elke pagina worden weergeven. Bruikbaar voor het toevoegen van een copyrightmelding aan al uw pagina's.

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: The name used to indicate anonymous users.
nl: De naam die gebruikt wordt om een anonieme (niet ingelogde) gebruiker aan te duiden.

en: Default front page
nl: Standaard voorpagina

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
nl: De voorpagina toont de inhoud van deze relatieve URL. Gebruik bij twijfel "node".

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
nl: Het menusysteem slaat alleen systeempaden op, maar gebruikt de URL-alias om weer te geven. %link_path wordt opgeslagen als %normal_path

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
nl: Het pad '@path' is óf ongeldig óf u heeft er geen toegang toe.

en: Default 403 (access denied) page
nl: Standaard 403 (verboden toegang) pagina

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
nl: Deze pagina wordt weergegeven wanneer de huidige gebruiker geen toegang krijgt tot het gevraagde document. Bij twijfel, niets opgeven.

en: Default 404 (not found) page
nl: Standaard 404 (niet gevonden) pagina

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
nl: Deze pagina wordt weergegeven wanneer geen enkele andere inhoud overeenstemt met het gevraagde document. Bij twijfel, niets opgeven.

en: Error reporting
nl: Foutrapportage

en: Write errors to the log
nl: Schrijf fouten in de log

en: Write errors to the log and to the screen
nl: Schrijf fouten zowel in de log als op het scherm

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
nl: Waar Drupal-, PHP- en SQL-foutmeldingen worden gelogd. Op een productieserver wordt het aangeraden om fouten alleen naar de foutlog te schrijven. Op een testserver kan het nuttig zijn om logs op het scherm weer te geven.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
nl: De normale cache-methode is bruikbaar voor de meeste websites en heeft geen bijwerkingen. De agressieve cache-methode zorgt ervoor dat Drupal bij het weergeven van een pagina het inladen (init) en uitladen (exit) van ingeschakelde modules achterwege laat. Dit resulteert in een aanvullende prestatieverbetering maar kan ongewenste bijwerkingen hebben.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
nl: <strong class="error">De volgende modules zijn niet compatibel met de agressieve cache-methode en zullen daarom niet goed werken: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
nl: <strong class="ok">Alle op dit moment ingeschakelde modules zijn compatibel met de agressieve cache-methode.</strong> Let op: wanneer u de agressieve cache-methode gebruikt en nieuwe modules inschakelt, moet u deze pagina opnieuw bezoeken om de compatibiliteit te verifiëren.

en: Page cache
nl: Pagina-cache

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
nl: De pagina-cache inschakelen leidt tot significant betere prestaties. Drupal kan gecomprimeerde cache-pagina's bewaren en deze tonen aan <em>anonieme</em> gebruikers. Door een pagina op te slaan in de cache hoeft Drupal deze pagina niet bij elk bezoek opnieuw op te bouwen.

en: Caching mode
nl: Cache-methode

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
nl: Normaal (aanbevolen voor productiewebsites, geen neveneffecten)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
nl: Agressief (alleen voor experts, mogelijke bijwerkingen)

en: none
nl: geen

en: Minimum cache lifetime
nl: Minimum cache-levensduur

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
nl: Op sites met erg veel verkeer kan het nodig zijn een minimum cache-levensduur in te stellen. Deze bepaalt hoeveel tijd er minimaal voorbij moet gaan voordat de cache geleegd en opnieuw aangemaakt wordt en is van toepassing op zowel de pagina- als de blok-cache. Een langere cache-levensduur biedt betere prestaties, maar gebruikers zullen nieuwe inhoud pas na langere tijd kunnen zien.

en: Page compression
nl: Pagina compressie

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
nl: Standaard comprimeert Drupal de pagina's die gecached worden, om bandbreedte te besparen en downloadtijden te verbeteren. Deze optie moet uitgeschakeld worden als u een webserver gebruikt die zelf al compressie toepast.

en: Block cache
nl: Blok-cache

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
nl: Door de blok-cache in te schakelen kunnen gebruikers een prestatieverbetering merken; u voorkomt zo dat blokken bij elke raadpleging van een pagina opnieuw opgebouwd worden. Indien de pagina-cache ook is ingeschakeld dan zal de blok-cache vooral geregistreerde gebruikers ten goede komen.

en: Enabled (recommended)
nl: Ingeschakeld (aanbevolen)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
nl: Let op: blok-cache werkt niet wanneer modules zijn ingeschakeld die toegangscontrole voor de site regelen.

en: Bandwidth optimizations
nl: Bandbreedte-optimalisaties

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
nl: <p>Drupal kan automatisch externe bronnen zoals CSS en JavaScript optimaliseren, wat zowel de grootte als het aantal aanvragen aan uw website kan verminderen. CSS-bestanden kunnen samengevoegd en gecomprimeerd worden tot één enkel bestand, terwijl JavaScript-bestanden samengevoegd (maar niet gecomprimeerd) worden. Deze optimalisaties zijn optioneel en kunnen de serverbelasting, benodigde bandbreedte en paginalaadtijden verminderen.</p><p>Deze opties zijn uitgeschakeld als u de map 'files' niet heeft aangemaakt of als de downloadmethode op 'privaat' staat ingesteld.</p>

en: Optimize CSS files
nl: Optimaliseert CSS-bestanden

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
nl: Deze optie kan het ontwikkelen van templates hinderen en dient alleen ingeschakeld te zijn in een productieomgeving.

en: Optimize JavaScript files
nl: Optimaliseert JavaScript-bestanden

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
nl: Deze instelling kan de ontwikkeling van modules belemmeren en dient dus alleen maar in een productieomgeving ingeschakeld te worden.

en: Clear cached data
nl: Cache-data opschonen

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
nl: Bufferen van gegevens verbetert de prestaties van de website, maar kan problemen opleveren tijdens foutzoeken in nieuwe modules, templates of vertalingen als verouderde informatie wordt gebufferd. Klik op de onderstaande knop om alle gebufferde informatie op de site te verversen. <em>Waarschuwing: websites met veel dataverkeer zullen merkbaar langzamer reageren gedurende het opbouwen van de cache.</em>

en: Caches cleared.
nl: Caches geleegd

en: File system path
nl: Bestandssysteempad

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
nl: Een bestandssysteempad waar de bestanden zullen worden opgeslagen. De map moet bestaan en Drupal moet schrijftoegang hebben. Indien de downloadmethode publiek is, dan moet deze map als relatief pad naar de Drupal-installatiemap worden opgegeven en toegankelijk zijn via het internet. Indien de downloadmethode privé is, dan mag de map niet te benaderen zijn via het internet. Indien u deze locatie wijzigt zullen alle downloadpaden wijzigen, wat op een bestaande site onverwachte problemen kan opleveren.

en: Temporary directory
nl: Tijdelijke map

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
nl: Een systeempad waarde geuploade bestanden worden bewaard tijdens voorbeeldweergaves.

en: Download method
nl: Downloadmethode

en: Public - files are available using HTTP directly.
nl: Publiek - bestanden zijn direct met HTTP toegankelijk.

en: Private - files are transferred by Drupal.
nl: Privé - bestanden worden door Drupal zelf verstuurd.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
nl: Kies de <em>Publieke download-methode</em> tenzij u gedetailleerde controle wil uitoefenen over het downloaden van bestanden. Indien u de downloadmethode wijzigt, dan wijzigen alle downloadpaden, wat op een bestaande site onverwachte problemen kan opleveren.

en: Select an image processing toolkit
nl: Selecteer een beeldverwerkingstoolkit

en: Number of items in each feed
nl: Aantal onderdelen in elke feed

en: Default number of items to include in each feed.
nl: Het standaard aantal onderdelen dat in elke feed wordt opgenomen.

en: Feed content
nl: Feedinhoud

en: Titles only
nl: Alleen titels

en: Titles plus teaser
nl: Titels en voorproefje

en: Full text
nl: Volledige tekst

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
nl: Algemene instelling voor de standaardweergave van inhoud in elke feed.

en: Custom format
nl: Aangepast formaat

en: Locale settings
nl: Lokalisatie-instellingen

en: Default time zone
nl: Standaard tijdzone

en: Select the default site time zone.
nl: Selecteer de standaard tijdzone van de site.

en: User-configurable time zones
nl: Gebruikerinstelbare tijdzones

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
nl: Indien ingeschakeld kunnen gebruikers hun eigen tijdzone instellen. Datums worden overeenkomstig weergegeven.

en: First day of week
nl: Eerste dag van de week

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: The first day of the week for calendar views.
nl: De begindag van de week voor kalenderweergaves.

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Short date format
nl: Formaat korte datum

en: The short format of date display.
nl: Het korte formaat om datums weer te geven.

en: Custom short date format
nl: Aangepast formaat korte datum

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
nl: Een door de gebruiker gedefinieerd formaat voor korte datum. Bekijk de <a href="@url">PHP handleiding</a> voor beschikbare opties. Dit formaat is momenteel ingesteld om weergegeven te worden als <span>%date</span>.

en: Medium date format
nl: Formaat middellange datum

en: The medium sized date display.
nl: Het middellange formaat om datums weer te geven.

en: Custom medium date format
nl: Aangepast formaat middellange datum

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
nl: Een door de gebruiker gedefinieerd formaat voor middellange datum. Bekijk de <a href="@url">PHP handleiding</a> voor beschikbare opties. Dit formaat is momenteel ingesteld om weergegeven te worden als <span>%date</span>.

en: Long date format
nl: Formaat lange datum

en: Longer date format used for detailed display.
nl: Het lange formaat om datums weer te geven.

en: Custom long date format
nl: Aangepast formaat lange datum

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
nl: Een door de gebruiker gedefinieerd formaat voor lange datum. Bekijk de <a href="@url">PHP handleiding</a> voor beschikbare opties. Dit formaat is momenteel ingesteld om weergegeven te worden als <span>%date</span>.

en: Site status
nl: Site-status

en: Off-line
nl: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
nl: Als "Online" is ingesteld, kunnen alle bezoekers uw site gewoon bezoeken. Als "Offline" is ingesteld, kunnen alleen gebruikers met de "Site-instellingen beheren" rechten uw site bezoeken om onderhoud te verrichten. Alle andere bezoekers zullen het off-line bericht zien dat u hieronder kunt instellen. Geautoriseerde gebruikers kunnen tijdens de "Off-line" modus inloggen via de <a href="@user-login">inlogpagina</a>.

en: Site off-line message
nl: Site-offline-boodschap

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nl: @site is momenteel niet beschikbaar wegens onderhoud. De site zou binnenkort weer beschikbaar moeten zijn. Bedankt voor uw geduld.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
nl: De boodschap die aan uw bezoekers getoond wordt wanneer de site offline is.

en: Clean URLs
nl: Schone URL's

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
nl: Deze optie zorgt ervoor dat Drupal 'schone' URL's gebruikt (d.w.z. zonder <code>?q=</code> in de URL.)

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
nl: Alvorens schone URL's in te schakelen moet u een test uitvoeren om na te gaan of uw server de juiste instellingen heeft. Als u deze pagina na het aanklikken van de 'Schakel de schone URL test in' nog ziet dan is de test geslaagd en zullen de radiobuttons bovenaan beschikbaar zijn. Als u daarentegen het bericht 'Pagina niet gevonden' ziet moet u de instellingen van uw server wijzigen. Meer informatie hierover vindt u op de <a href="@handbook">handboekpagina over Schone URL's</a>.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
nl: <a href="@clean_url">Schone url test uitvoeren</a>.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
nl: De server is getest en kan deze functie gebruiken.

en: Cron ran successfully.
nl: Cron is met succes uitgevoerd.

en: Cron run failed.
nl: Cron uitvoering niet succesvol.

en: Variable
nl: Variabele

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Command counters
nl: Opdrachttellers

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
nl: Aantal <code>SELECT</code>-opdrachten.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
nl: Aantal <code>INSERT</code>-opdrachten.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
nl: Aantal <code>UPDATE</code>-opdrachten.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
nl: Aantal <code>DELETE</code>-opdrachten.

en: The number of table locks.
nl: Aantal tabelvergrendelingen.

en: The number of table unlocks.
nl: Aantal ongedaan gemaakte tabelvergrendelingen.

en: Query performance
nl: Query-prestatie

en: The number of joins without an index; should be zero.
nl: Aantal joins zonder index; moet nul zijn.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
nl: Het aantal joins zonder sleutel die na iedere regel op het sleutelgebruik controleren; moet nul zijn.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
nl: Aantal sorteringen zonder gebruik van een index; moet nul zijn.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
nl: Aantal vergrendelingen dat onmiddellijk verkregen kon worden.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
nl: Aantal maal dat de server moest wachten op een vergrendeling.

en: Query cache information
nl: Query-cache informatie

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
nl: De MySQL query-cache kan de prestatie van de website verbeteren door de resultaten van de queries op te slaan. Wanneer een zelfde query opnieuw wordt ontvangen zal de MySQL-server het resultaat uit de cache halen in plaats van het verzoek opnieuw uit te voeren.

en: The number of queries in the query cache.
nl: Aantal queries in de cache.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
nl: Het aantal keren dat MySQL vorige resultaten in de cache vond.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
nl: Het aantal keren dat MySQL een verzoek aan de cache heeft toegevoegd (missers).

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
nl: Het aantal keren dat MySQL verzoeken uit de cache moest verwijderen wegens gebrek aan geheugen. Zou idealiter nul moeten zijn.

en: Show descriptions
nl: Beschrijvingen weergeven

en: Expand layout to include descriptions.
nl: Vergroot de layout om beschrijvingen toe te voegen.

en: Hide descriptions
nl: Beschrijvingen verbergen

en: Compress layout by hiding descriptions.
nl: Verklein de layout door beschrijvingen te verbergen.

en: Throttle
nl: Afknijpen (Throttle)

en: Version
nl: Versie

en: Other
nl: Andere

en: incompatible
nl: niet compatibel

en: Incompatible with this version of Drupal core
nl: Niet compatibel met deze versie van de Drupal-kern

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
nl: Deze versie is niet compatibel met versie !core_version van Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
nl: Niet compatibel met deze versie van PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
nl: Deze module vereist PHP versie @php_required en is onverenigbaar met PHP versie !php_version.

en: No modules are available to uninstall.
nl: Geen modules beschikbaar voor de-installatie.

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
nl: Deze tempate vereist PHP-versie @php_required en is niet verenigbaar met PHP-versie !php_version.

en: Default
nl: Standaard

en: Operations
nl: Handelingen

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
nl[0]: Module @dependencies dient geïnstalleerd te worden voordat @module geïnstalleerd kan worden.
nl[1]: Module @dependencies dient geïnstalleerd te worden voordat @module geïnstalleerd kan worden.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
nl: De System-module is het fundament van uw Drupal website en bevat basale maar uitbreidbare functionaliteit die gebruik kan worden door andere modules en templates. Een aantal onderdelen van Drupal zoals caching, modules en templates in- of uitschakelen, de beheerpagina tonen en het configureren van basisinstellingen voor de site, worden door de System-module afgehandeld. Ook een aantal belangrijke onderhoudsbewerkingen maken deel uit van de System-module.

en: The system module provides:
nl: De System-module biedt:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
nl: ondersteuning voor het in- en uitschakelen van <a href="@modules">modules</a>. Drupal wordt geleverd met een aantal kernmodules; elke module biedt een afgebakende set functies die afhankelijk van de eisen voor uw site aangezet kan worden. Een grote verscheidenheid aan extra modules bijgedragen door de Drupal gemeenschap zijn beschikbaar op de <a href="@drupal-modules">drupal.org-modulepagina</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
nl: Ondersteuning voor het in- of uitschakelen van <a href="@themes">templates</a>, die het design en de presentatie van uw site bepalen. Drupal wordt geleverd met een aantal kerntemplates. Uitbreidingstemplates zijn beschikbaar op de <a href="@drupal-themes">drupal.org-templatepagina</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
nl: een robuust <a href="@cache-settings">caching systeem</a> dat efficient hergebruik van reeds samengestelde webpagina's en webpaginaonderdelen mogelijk maakt. Drupal bewaart pagina's die door anonieme gebruikers worden opgevraagd in een gecomprimeerd formaat; afhankelijk van uw site-instellingen en de hoeveelheid verkeer op uw website door anonieme bezoekers zal Drupal's caching systeem de snelheid van uw site aanzienlijk verbeteren.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
nl: een verzameling routinehandelingen die vereisen dat <a href="@cron">cron-beheerstaken</a> automatisch worden uitgevoerd. Een aantal andere modules waaronder de feed-aggregator, de Ping-module en de zoek-functie zijn afhankelijk van <a href="@cron">cron-beheerstaken</a>. Lees voor meer informatie de <a href="@ handbook">Cron-pagina</a> in het 'configuration and customization'-handboek.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
nl: basisinstellingen voor uw site, waaronder <a href="@date-settings">datum- en tijdinstellingen</a>, <a href="@file-system">bestandssysteeminstellingen</a>, ondersteuning van <a href="@clean-url">schone URL's</a>, <a href="@site-info">sitenaam en andere informatie</a> en een <a href="@site-maintenance">site-onderhoud</a> functie om uw site tijdelijk offline te zetten.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
nl: Lees voor meer informatie het online-handboek over de <a href="@system">System-module</a>.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
nl: Welkom op het beheergedeelte. Hier kunt u bepalen hoe de website werkt.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
nl: Deze pagina toont alle beschikbare beheertaken van iedere module.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
nl: Selecteer de templates die voor uw gebruikers beschikbaar zijn en stel een standaard template in. Klik voor algemene weergave-instellingen op de  Link 'instellen' hierboven. Klik op de link voor het betreffende template waarvoor u deze instellingen wilt wijzigen. Let er op dat verschillende templates verschillende regionen voor weergave van inhoud kunnen hebben; voor consistentie in de presentatie kunt u het best slechts één template inschakelen.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
nl: Om het uiterlijk van uw website te veranderen zijn er diverse <a href="@themes">uitbreidingstemplates</a> beschikbaar.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
nl: Deze opties bepalen de weergave-instellingen van de <code>%template</code>-template. Wanneer uw website met deze template wordt weergegeven, zullen deze instellingen gebruikt worden. Door op "Standaardwaarden terugzetten" te klikken, kunt u de <a href="@global">globale instellingen</a> voor deze template gebruiken.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
nl: Deze opties sturen de standaard weergave-instellingen voor uw volledige website voor alle templates. Tenzij deze teniet gedaan worden door een specifieke template, zullen deze instellingen gebruikt worden.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
nl: Modules zijn plugins voor Drupal die de kernfunctionaliteit uitbreiden. Hier kunt u de ingeschakelde modules kiezen. Klik in het navigatiemenu op de naam van de module voor de betreffende instellingenpagina. Als een module eenmaal is ingeschakeld kunnen nieuwe <a href="@permissions">toegangsrechten</a> beschikbaar zijn. Met behulp van de Throttle-module kunnen modules automatisch tijdelijk worden uitgeschakeld om de belasting van de server te verminderen op momenten dat de site extreem druk wordt bezocht.

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
nl: De auto-throttle functie moet op de <a href="@throttle">throttle instellingenpagina</a> ingeschakeld worden nadat de Throttle-module ingeschakeld is.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
nl: Het is belangrijk om <a href="@update-php">update.php</a> uit te voeren nadat een nieuwere versie van een module is geïnstalleerd.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
nl: U kunt alle beheertaken van een bepaalde module vinden op de <a href="@by-module">pagina beheer per module</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
nl: Om de functionaliteit van uw website uit te breiden is een groot aantal <a href="@modules">uitbreidingsmodules</a> beschikbaar.

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
nl: Klik op de knop 'Cache-data opschonen' op de <a href="@performance">Prestatie pagina</a> om de cache te legen.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
nl: Het de-installatie proces verwijdert alle gegevens aan een module gerelateerde gegevens. Schakel een module eerst uit, alvorens deze te de-installeren. De-installatie wordt niet door alle modules ondersteund.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
nl: Het Powered by Drupal blok is een optionele link naar de webpagina van het Drupal project. Hoewel het absoluut geen vereiste is om deze link op te nemen, kan de link gebruikt worden als ondersteuning van Drupal.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
nl: Acties zijn individuele taken die door het systeem uitgevoerd kunnen worden, zoals publicatie van een pagina ongedaan maken of uitsluiten van een gebruiker. Modules, zoals de Trigger-module, kunnen deze acties starten wanneer bepaalde systeemgebeurtennissen plaatsvinden; bijvoorbeeld wanneer een nieuw bericht wordt toegevoegd of wanneer een gebruiker inlogt. Modules kunnen voorzien in extra acties.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
nl: Er zijn twee soorten acties: eenvoudige en geavanceerde. Eenvoudige acties behoeven geen extra configuratie en worden hier automatisch opgesomd. Geavanceerde acties kunnen meer dan eenvoudige acties, bijvoorbeeld een e-mail versturen naar een gespecificeerd adres, of inhoud controleren op bepaalde woorden. Deze acties moeten eerst worden aangemaakt en geconfigureerd voordat ze gebruikt kunnen worden. Selecteer een actie uit het keuzelijstmenu en klik op de knop <em>Aanmaken</em> om een geavanceerde actie aan te maken.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
nl: U kunt nu verder naar de <a href="@url">Triggers</a> pagina om deze acties toe te kennen aan systeemgebeurtenissen.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
nl: Een geavanceerde actie biedt extra configuratiemogelijkheden die hieronder ingevuld kunnen worden. Het is raadzaam om het veld <em>Beschrijving</em> te veranderen, zodat duidelijk is wat de actie precies doet. Deze beschrijving wordt getoond in modules zoals de Trigger-module wanneer u acties aan systeemgebeurtenissen toekent. Het is daarom het beste om zo specifiek mogelijk te zijn (bijvoorbeeld, "Verstuur e-mail naar moderatieteam" in plaats van alleen maar "Verstuur e-mail").

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
nl: Hier vindt u een kort overzicht van de parameters van uw site en eventuele problemen met uw installatie. Het kan nuttig zijn deze informatie mee te geven bij het indienen van ondersteuningsvragen op de forums van drupal.org en in de project 'issue queues'.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
nl: Door een andere template te selecteren zal het uiterlijk en gedrag van de site veranderen.

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
nl: Selecteer uw huidige lokale tijd. Overal op deze site zullen datums en tijden in deze tijdzone weergegeven worden.

en: Powered by Drupal
nl: Gerealiseerd met Drupal

en: Badge color
nl: Kleur naamplaatje

en: Black
nl: Zwart

en: Blue
nl: Blauw

en: Gray
nl: Grijs

en: Badge size
nl: Grootte naamplaatje

en: Small
nl: Klein

en: Medium
nl: Middelgroot

en: Large
nl: Groot

en: Theme configuration
nl: Template-instellingen

en: (site default theme)
nl: (standaardtemplate site)

en: The settings have not been saved because of the errors.
nl: De instellingen zijn niet bewaard omdat er fouten zijn opgetreden.

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Configure permissions
nl: Toegangsrechten instellen

en: When cron runs
nl: Wanneer cron wordt uitgevoerd

en: Display a message to the user
nl: Toon een bericht aan de gebruiker

en: Send e-mail
nl: E-mail sturen

en: Redirect to URL
nl: Verwijzing naar URL

en: Choose an advanced action
nl: Kies een geavanceerde actie

en: Action type
nl: Actietype

en: delete
nl: verwijderen

en: Actions available to Drupal:
nl: Beschikbare acties voor Drupal:

en: Make a new advanced action available
nl: Een nieuwe geavanceerde actie beschikbaar maken

en: Create
nl: Aanmaken

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
nl: Een unieke omschrijving voor deze geavanceerde actie. Deze omschrijving wordt getoond in de interface van modules die met de Actions-module samenwerken, zoals de Trigger-module.

en: Save
nl: Opslaan

en: The action has been successfully saved.
nl: De actie is succesvol opgeslagen.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
nl: Weet u zeker dat u actie %action wilt verwijderen?

en: This cannot be undone.
nl: Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Action %action was deleted
nl: Actie %action is verwijderd

en: Deleted orphaned action (%action).
nl: Weesactie verwijderd (%action).

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
nl: Het e-mailadres waar dit bericht naar verstuurd moet worden OF vul %author in om de e-mail naar de auteur van het oorspronkelijke bericht te sturen.

en: Subject
nl: Onderwerp

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Message
nl: Bericht

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
nl: Het bericht dat verzonden moet worden. U kan volgende variabelen opnemen: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Niet alle variabelen zijn in elke context beschikbaar.

en: Please enter a valid email address or %author.
nl: Voer een geldig e-mailadres of %author in.

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
nl: Het bericht dat aan de huidige gebruiker getoond wordt. U kunt de variabelen %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body gebruiken. Niet alle variabelen zijn in elke context beschikbaar.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
nl: De URL waarheen de gebruiker moet worden doorverwezen. Dit kan zowel een interne URL zijn zoals node/1234 of een externe URL zoals http://drupal.org.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
nl: Gerealiseerd met Drupal, een open source content management systeem

en: file system
nl: bestandssysteem

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
nl: Kan tijdelijk bestand "%path" niet verwijderen tijdens opruimen van tijdelijke bestanden

en: user
nl: gebruiker

en: Deleted action %aid (%action)
nl: Actie %aid (%action) is verwijderd

en: error
nl: fout

en: Cannot use %author token in this context.
nl: Kan het token %author in deze context niet gebruiken.

en: action
nl: actie

en: Sent email to %recipient
nl: E-mail naar %recipient is verzonden

en: Unable to send email to %recipient
nl: Versturen van e-mail naar %recipient is mislukt

en: administer site configuration
nl: site-configuratie beheren

en: access administration pages
nl: toegang to beheerpagina's

en: administer actions
nl: acties beheren

en: access site reports
nl: toegang tot site rapportages

en: select different theme
nl: selecteer een andere template

en: administer files
nl: bestanden beheren

en: File download
nl: Bestand downloaden

en: Administer
nl: Beheren

en: Compact mode
nl: Compacte weergave

en: By task
nl: Per taak

en: By module
nl: Per module

en: Content management
nl: Inhoudelijk beheer

en: Manage your site's content.
nl: De inhoud van de website beheren.

en: Site configuration
nl: Site-instellingen

en: Adjust basic site configuration options.
nl: Basisopties site-instellingen wijzigen

en: Site building
nl: Site-constructie

en: Control how your site looks and feels.
nl: Bepalen hoe de site er uit ziet.

en: Settings for how your administrative pages should look.
nl: Instellingen om de lay-out van de beheer-interface te bepalen.

en: Themes
nl: Templates

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
nl: De template voor de weergave van de site bepalen of deze keuze aan de gebruikers laten.

en: List
nl: Lijst

en: Select the default theme.
nl: Selecteer de standaard template

en: Configure
nl: Configureren

en: Global settings
nl: Globale instellingen

en: Enable or disable add-on modules for your site.
nl: Aanvullende modules voor de site in- of uitschakelen.

en: Actions
nl: Acties

en: Manage the actions defined for your site.
nl: Voor deze site gedefinieerde acties beheren.

en: Manage actions
nl: Acties beheren

en: Configure an advanced action
nl: Een geavanceerde actie instellen

en: Delete action
nl: Actie verwijderen

en: Delete an action.
nl: Verwijder een actie.

en: Remove orphans
nl: Wezen verwijderen

en: Site information
nl: Websitegegevens

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
nl: Basis website gegevens instellen zoals naam van de site, slogan, e-mailadres, voorpagina, enz.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
nl: Bepaal hoe Drupal omgaat met fouten, waaronder 403/404-fouten en PHP-foutrapportage.

en: Logging and alerts
nl: Loggen en waarschuwingen

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
nl: Instellingen voor het logboek en alarmmodules. Verschillende modules kunnen Drupals systeemgebeurtenissen doorsturen naar verschillende bestemmingen (het systeemlogboek, een database, e-mail, enz.).

en: Performance
nl: Prestatie

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
nl: Pagina-cache voor anonieme gebruikers in of uitschakelen en CSS- en JS-bandbreedte-optimalisatie instellingen.

en: File system
nl: Bestandssysteem

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
nl: Bepalen waar Drupal geuploade bestanden opslaat en hoe deze toegankelijk zijn.

en: Image toolkit
nl: Beeldverwerkingstoolkit

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
nl: Kies welke beeldverwerkingstoolkit gebruikt wordt als er meerdere toolkits geïnstalleerd zijn.

en: RSS publishing
nl: RSS-publicatie

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
nl: Bepaal het aantal onderwerpen per feed en of feeds met titel, voorproefje of volledige tekst worden weergegeven.

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
nl: Instellingen voor de weergave van datum en tijd en de standaard tijdzone van het Drupal systeem.

en: Date and time lookup
nl: Datum en tijd opzoeken

en: Site maintenance
nl: Site-onderhoud

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
nl: Website offline brengen voor onderhoud of opnieuw online brengen.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
nl: Schone URL's in- of uitschakelen.

en: Clean URL check
nl: Schone URL controle

en: Reports
nl: Rapporten

en: View reports from system logs and other status information.
nl: Rapporten van systeemmeldingen en andere statusinformatie bekijken.

en: Status report
nl: Status rapportage

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
nl: Weergave van de systeemstatus en eventueel gedetecteerde problemen.

en: Run cron
nl: Cron uitvoeren

en: system
nl: systeem

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Content
nl: Inhoud

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: -1 (Unlimited)
nl: -1 (Onbeperkt)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
nl: Slaat details van batches op (processen die in meerdere HTTP-verzoeken worden uitgevoerd)

en: Web server
nl: Webserver

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
nl: Uw PHP-installatie is te oud. Drupal heeft minstens PHP %version nodig.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
nl: <em>register_globals</em> is ingeschakeld. Voor Drupal dient deze instelling uitgeschakeld te worden. De website is mogelijk niet veilig zolang <em>register_globals</em> is ingeschakeld. In het PHP-handboek vindt u aanwijzingen voor het  <a href="http://php.net/configuration.changes">wijzigen van de configuratie-instellingen</a>.

en: Enabled ('@value')
nl: Ingeschakeld ('@value')

en: PHP memory limit
nl: PHP-geheugenlimiet

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
nl: Overweeg om de PHP-geheugenlimiet te verhogen tot %memory_minimum_limit om fouten tijdens het installatieproces te voorkomen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
nl: Overweeg om de PHP-geheugenlimiet te verhogen tot %memory_minimum_limit om fouten tijdens het bijwerkproces te voorkomen.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
nl: Afhankelijk van de configuratie kan Drupal werken met een PHP-geheugenlimiet van %memory_limit. Echter een limiet van %memory_minimum_limit of hoger wordt aanbevolen, vooral wanneer de website uitbreidingsmodules gebruikt.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
nl: Verhoog de geheugenlimiet door de parameter memory_limit in het %configuration-file-bestand aan te passen en vervolgens de webserver opnieuw te starten (of neem voor assistentie contact op met de systeembeheerder of webhost).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
nl: Neem contact op met uw systeembeheerder of hostingpartij voor hulp bij het verhogen van de PHP-geheugenlimiet.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
nl: Zie de <a href="@url">Drupal systeemvereisten</a> voor meer informatie.

en: Not protected
nl: Niet beveiligd

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
nl: De map %file is niet beschermd tegen wijzigingen, wat een veiligheidsrisico met zich mee brengt. U moet de toegangsrechten van de mappen op 'niet schrijfbaar' zetten.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
nl: Het bestand %file is niet beveiligd tegen wijzigingen en vormt daarom een veiligheidsrisico. U moet de schrijfrechten van dit bestand verwijderen.

en: Protected
nl: Beveiligd

en: Configuration file
nl: Configuratiebestand

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
nl: Lees voor meer informatie het online-handboek over <a href="@cron-handbook">configureren van cron-jobs</a>.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
nl: Cron is niet uitgevoerd. Bekijk de <a href="@status">statusrapportage</a> voor meer informatie.

en: Never run
nl: Nooit uitgevoerd

en: Cron has not run.
nl: Cron is niet uitgevoerd.

en: Last run !time ago
nl: Voor het laatst !time geleden uitgevoerd

en: Cron has not run recently.
nl: Cron is niet recentelijk uitgevoerd.

en: Cron maintenance tasks
nl: Cron-onderhoudstaken

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
nl: U kunt <a href="@cron">cron handmatig uitvoeren</a>.

en: Not writable
nl: Niet schrijfbaar

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: The directory %directory is not writable.
nl: Map %directory is niet schrijfbaar.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
nl: U dient de juiste map in te stellen op de pagina <a href="@admin-file-system">bestandssysteeminstellingen</a> of wijzig de toegangsrechten van de map zodat deze schrijfbaar is.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
nl: Een automatische poging om deze map aan te maken is mislukt door onvoldoende toegangsrechten. Om de installatie te vervolgen maakt u zelf de map aan en wijzigt u de toegangsrechten of zorgt u er voor dat het installatieprogramma voldoende rechten heeft om de map automatisch aan te maken. Lees voor meer informatie het bestand INSTALL.txt of het <a href="@handbook_url">online handboek</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
nl: Schrijfbaar (<em>openbare</em> downloadmethode)

en: Writable (<em>private</em> download method)
nl: Schrijfbaar (<em>privé</em> downloadmethode)

en: Up to date
nl: Actueel

en: Out of date
nl: Verouderd

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
nl: Voor enkele modules moet de databasestructuur worden opgewaardeerd. U moet direct het <a href="@update">database update-script</a> uitvoeren.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
nl: Het update.php script is toegangkelijk voor iedereen, zonder authorisatiecontrole. Dit is een veiligheidsrisico. U dient de $update_free_access waarde in uw settings.php terug te zetten op FALSE.

en: Access to update.php
nl: Toegang tot update.php

en: Not enabled
nl: Niet in gebruik

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
nl: Update-berichten zijn niet ingeschakeld. Om bij nieuwe versies up-to-date te blijven wordt het <strong>dringend aangeraden</strong> om de pagina <a href="@module">modulebeheer</a> de Update Status-module in te schakelen.

en: Update notifications
nl: Meldingen aanpassen

en: HTTP request status
nl: status HTTP-aanvraag

en: Fails
nl: Mislukt

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
nl: Een deel van de functionaliteit is niet beschikbaar omdat uw systeem- of netwerk-instellingen Drupal niet toestaan om webpagina's te benaderen. Dit kan veroorzaakt worden door instellingen van de webserver of PHP-instellingen. Wijzigen van deze instellingen is nodig voor downloaden van informatie over beschikbare updates, ophalen van feeds, inschrijven via OpenID of het gebruik van andere netwerkafhankelijke diensten.

en: System
nl: Systeem

en: Handles general site configuration for administrators.
nl: Behandelt algemene instellingen van uw site voor beheerders.

en: Core - required
nl: Kern - verplicht

en: Testing clean URLs...
nl: Testen van schone URLs.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
nl: De systeem configuratie ondersteunt deze functie momenteel niet. De <a href="http://drupal.org/node/15365"> handboekpagina over Clean URLs</a> geeft meer informatie.
