drupal (6.8) - en to sr translation catalogue (411 entries)

en: Page not found
sr: Страна не постоји

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: You are not authorized to access this page.
sr: Немате дозволу за приступ овој страни.

en: %message in %file on line %line.
sr: %message у %file у реду %line.

en: KB
sr: КБ

en: 0 sec
sr: 0 секунди

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
sr: CRON ради више од једног сата и највероватније се заблокирао

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sr: Покушај да се CRON поново покрене док још ради

en: Cron run completed.
sr: CRON задатак је завршен

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
sr: CRON задатак је пробио временско ограничење и прекинут је.

en: 1 byte | @count bytes
sr[0]: @count бајт
sr[1]: @count бајта
sr[2]: @count бајтова

en: 1 year | @count years
sr[0]: @count година
sr[1]: @count године
sr[2]: @count[2] година

en: 1 week | @count weeks
sr[0]: @count седмица
sr[1]: @count седмице
sr[2]: @count[2] седмица

en: 1 day | @count days
sr[0]: @count дан
sr[1]: @count дана
sr[2]: @count[2] дана

en: 1 hour | @count hours
sr[0]: @count час
sr[1]: @count часа
sr[2]: @count[2] часова

en: 1 min | @count min
sr[0]: @count минут
sr[1]: @count минуте
sr[2]: @count[2] минута

en: 1 sec | @count sec
sr[0]: @count секунда
sr[1]: @count секунде
sr[2]: @count[2] секунди

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
sr: Ваш PostgreSQL сервер је превише стар. Друпал захтева најмање PostgreSQL верзију %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
sr: Ваша PostgreSQL база података је постављена на погрешан кодни распоред (%encoding). Могуће је да неће радити како треба. Саветујемо Вам да је поново креирате са  UTF-8/Unicode кодним распоредом. Више информација можете наћи на <a href="@url">PostgreSQL документација</a>.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sr: Дозволе директоријума  %directory су промењене како би био дозвољен упис у њега.

en: The directory %directory is not writable
sr: У директоријуму %directory није дозвољен упис.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sr: У директоријум %directory не може да се уписује, јер нема постављене одговарајуће дозволе.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sr: Безбедносно упозорење: Није могућ упис у  .htaccess датотеку. Молимо креирајте .htaccess датотеку у свом %directory директоријуму који садржи следеће редове: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
sr: Датотека %file не може да се сачува јер се учитавање није завршило.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sr: Датотека %file не може бити снимљена. Непозната грешка се догодила.

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sr: Грешка приликом прослеђивања датотеке. Пролсеђена датотека се но може преместити.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sr: Одабрана датотека %file не може бити учитана, јер одредишни директоријум %directory није исправно конфигурисан.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
sr: Одабрана датотека %file не може да се учита, јер не може да се пронађе одредишни директоријум, или његове дозволе не дозвољавају упис датотека у њега.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sr: Одабарана датотека %file не може да се копира, јер не постоји датотека са овим именом. Молим проверите да ли сте задали исправни назив датотеке.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sr: Изабрана датотека %file не може бити умножена, зато што већ постоји датотека са истим именом у одредишту.

en: The selected file %file could not be copied.
sr: Изабрана датотека %file не може бити умножена.

en: The removal of the original file %file has failed.
sr: Уклањање оригиналне датотеке %file није успело.

en: The file could not be created.
sr: Датотека не може бити направљена.

en: !name field is required.
sr: Морате да попуните поље !name.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sr: !name не може имати више од %max карактера али је тренутно дугачко %length карактера.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sr: Недозвољен избор %choice у %name елементу.

en: Confirm password
sr: Потврди лозинку

en: The specified passwords do not match.
sr: Наведене лозинке се не подударају.

en: Password field is required.
sr: Поље са лозинком је неопходно.

en: The specified date is invalid.
sr: Изабрани датум није исправан.

en: This field is required.
sr: Морате да попуните ово поље.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sr: Одабрана алатка за манипулацију сликама %toolkit не може исправно да обради %function.

en: JPEG quality
sr: Квалитет JPEG-а

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sr: Дефинишите квалитет слика приликом JPEG манипулација. Иде од 0 до 100. Већа вредност означава бољи квалитет, али и веће датотеке.

en: Code
sr: Код

en: English name
sr: Енглески назив

en: Configuration saved.
sr: Конфигурација је запамћена.

en: Language name
sr: Име језика

en: Custom language
sr: Кориснички језик

en: Language code
sr: Језички код

en: Language name in English
sr: Назив језика на енглеском

en: Add custom language
sr: Додај кориснички језик

en: The language %language (%code) already exists.
sr: Језик %language (%code) већ постоји.

en: Invalid language code.
sr: Погрешан језички код.

en: Already added languages
sr: Већ додати језици

en: Languages not yet added
sr: Језици који још увек нису додати

en: Import translation
sr: Увези превод

en: Language file
sr: Датотека са преводом

en: Import into
sr: Увези у

en: Mode
sr: Режим

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
sr: Преводи у увезеној датотеци замењују постојеће, нови се додају

en: Existing strings are kept, only new strings are added
sr: Постојећи преводи се не мењају, само се додају нови

en: The translation import of %filename failed.
sr: Увоз превода %filename није успео.

en: Export translation
sr: Извези превод

en: Export template
sr: Извези шаблон

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sr: Оставите празно да бисте приказали све низове карактера. Претрага разликује велика и мала слова.

en: English (provided by Drupal)
sr: Енглески (испоручује се уз Друпал)

en: Search in
sr: Претражи у

en: Only translated strings
sr: Само преведеним низовима карактера

en: Only untranslated strings
sr: Само непреведене низове карактера

en: String not found.
sr: Низ знакова није пронађен.

en: Original text
sr: Изворни текст

en: Save translations
sr: Сачувај преводе

en: The string has been saved.
sr: Низ карактера је сачуван.

en: The string has been removed.
sr: Низ карактера је уклоњен.

en: The language selected for import is not supported.
sr: Изабрани језик за увоз није подржан.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sr: Датотека превода %filename изгледа да нема или има оштећено заглавље.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: формула за множину не може да анализира синтаксу.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sr: Извезао сам превод за %locale у датотеку: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sr: Извезао сам превод у датотеку: %filename.

en: String
sr: Низ карактера

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sr: Увоз превода није успео, јер датотека %filename није читљива.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: "msgstr" је очекиван али није пронађен у реду %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: "msgid_plural" је очекиван али није пронађен у реду %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку синтаксе у реду %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: "msgid" није очекиван у реду %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: "msgstr[]" није очекиван у реду %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: "msgstr" није очекиван у реду %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sr: Датотека превода %filename садржи грешку: неочекивани низ карактера се налази у реду %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sr: Датотека превода %filename је неочекивано прекинута у реду %line.

en: Operating in off-line mode.
sr: Рад у ванмрежном режиму.

en: ‹ previous
sr: ‹ претходна

en: next ›
sr: следећа ›

en: last »
sr: последња »

en: « first
sr: « прва

en: Go to first page
sr: Иди на прву страну

en: Go to last page
sr: Иди на последњу страну

en: Go to page @number
sr: Иди на страну @number

en: sort icon
sr: иконица за поредак

en: sort ascending
sr: поређај растући

en: sort descending
sr: поређај опадајући

en: updated
sr: ажурирано

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sr: [<a href="@link">додатна помоћ...</a>]

en: XML feed
sr: XML довод

en: Syndicate content
sr: Сакупљач садржаја

en: not verified
sr: није проверен

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sr: Није подржано кодирање  %s. Молим инсталирајте iconv, GNU recode или mbstring за PHP.

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
sr: PCRE библиотека у Вашој PHP инсталацији је застарела. Ово ће створити проблеме приликом управљања Unicode текстовима. Ако имате  PHP 4.3.3 или новију верзију, побрините се да користите  PCRE библиотеку која се испоручује са  PHP-ом. Молим, погледајте <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> за детаљније информације.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sr: Операције над Unicode низовима карактера су  емулиране најбоље што се могло.Инсталирајте <a href="@url">PHP mbstring extension</a> за побољшану Unicode подршку.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sr: Преклапање функција вишебајтног низа карактера у PHP-у је укључено. Мораћете да га искључите. Проверите подешавања за <em>mbstring.func_overload</em> у датотеци php.ini. Погледајте <a href="@url">документацију за PHP mbstring</a> уколико желите више информација.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sr: Превођења вишебајтног низа карактера кодног распореда у PHP-у је укључено. Мораћете да га искључите. Проверите подешавања за <em>mbstring.encoding_translation</em> у датотеци php.ini. Погледајте <a href="@url">документацију за PHP mbstring</a> уколико желите више информација.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sr: Конверзија вишебајтних улазних низова карактера у PHP-у је укључена. Мораћете да је искључите. Проверите подешавања за <em>mbstring.http_input</em> у датотеци php.ini. Погледајте <a href="@url">документацију за PHP mbstring</a> уколико желите више информација.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sr: Конверзија вишебајтних излазних низова карактера у PHP-у је укључена. Мораћете да је искључите. Проверите подешавања за <em>mbstring.http_output</em> у датотеци php.ini. Погледајте <a href="@url">документацију за PHP mbstring</a> уколико желите више информација.

en: Standard PHP
sr: Стандардни PHP

en: PHP Mbstring Extension
sr: Mbstring додатак PHP-а

en: Unicode library
sr: Unicode библиотека

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sr: Грешка на серверу. Погрешан XML-RPC. Захтев мора бити methodCall.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sr: Грешка на серверу. Прогрешан број параметара методе.

en: Server error. Invalid method parameters.
sr: Грешка на серверу.  Неисправни параметри методе.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sr: Неисправна синтакса за system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sr: Рекурзивни позиви на system.multicall су забрањени.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sr: Да ли сигурно желите да избришете језик %name?

en: The language %locale has been removed.
sr: Језик %locale је уклоњен.

en: notice
sr: обавештење

en: file
sr: датотека

en: Fiji
sr: Фиџијски

en: Nauru
sr: Наурски

en: Tonga
sr: Тонга

en: Navajo
sr: Навахо

en: English
sr: Енглески

en: Spanish
sr: Шпански

en: None.
sr: Ништа.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
sr: Прекорачење стека: превише захтева за радњом actions_do(). Прекините да избегнете бесконачне рекурзивне петље.

en: Action '%action' added.
sr: Додата је радња '%action'.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
sr: Уклони заосталу радњу '%action' из базе.

en: Action %action saved.
sr: Радња %action је сачувана.

en: Action %action created.
sr: Радња %action је креирана.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
sr[0]: Једна заостала радња (%orphans) постоји у табели радњи. !link
sr[1]: @count заостале радње (%orphans) постоје у табели радњи. !link
sr[2]: @count заосталих радњи (%orphans) постоји у табели радње. !link

en: info
sr: информација

en: debug
sr: отклањање грешака

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sr: Из безбеднсоних разлога, ваша прослеђена датотека је реименована у %filename.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sr: Датотека %file не може да се сачува јер спрелази %maxsize, највећу дозвољену величину датотека за постављање на сервер.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
sr: Његово име прелази 255 карактера. Молим промените назив датотеке и покушајте поново.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sr: Само датотеке са следећом екстензијом су дозвољени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sr: Датотека има величину %filesize и премашије највећу величину датотеке од  вашу квоту на диску од %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sr: Датотека има величину %filesize која ће премашити вашу квоту на диску од  %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
sr: Само JPEG, PNG и GIF слике су дозвољене.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sr: Слици су промењене димензије како би имала димензије мање од највећег дозвољеног броја %dimensions пиксела.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sr: Слика је превелика; највеће димензије су %dimensions пиксела.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sr: Слика је премала; најмање димензије су %dimensions пиксела.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sr: Грешка прослеђивања. Не може да се премести прослеђена датотека %file на одредиште %destination.

en: Initializing.
sr: Иницијализација.

en: Remaining @remaining of @total.
sr: Преостало @remaining од @total.

en: An error has occurred.
sr: Догодила се грешка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sr: Молимо вас наставите ка <a href="@error_url">страници са грешком</a>

en: The GD toolkit is installed and working properly.
sr: GD алатка за слике је инсталирана и исправно ради.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
sr: GD алатка за слике захтева да буде инсталиран GD модуо за PHP и да буде тачно конфигурисан. За више информација погледајте <a href="@url">PHP документација за слике</a>.

en: Native name
sr: Оригинални назив

en: Direction
sr: Смер

en: Predefined language
sr: Предефинисани језик.

en: Save language
sr: Сачувај језик

en: Native language name
sr: Изворни назив језика

en: Name of the language in the language being added.
sr: Назив језика на језику који је додат.

en: Path prefix
sr: Префикс путање.

en: Language domain
sr: Домен језика

en: Left to right
sr: С лева на десно

en: Right to left
sr: С десна на лево

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
sr: Језик  %language је креиран и може да се користи. Више информација можете наћи на  <a href="@locale-help">екрану за помоћ</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
sr: Вредности домена и префикса путање не би требало да се задају у исто време.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
sr: Домен (%domain) је већ повезан са језиком (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
sr: Само основни језик може имати празан и домен и префикс.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
sr: Префикс  (%prefix) је већ повезан са језиком (%language).

en: The English language cannot be deleted.
sr: Енглески језик не може бити избрисан.

en: The default language cannot be deleted.
sr: Основни језик не може бити избрисан.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
sr: Брисање језика ће уклонити све преводе интерфејса повезане са њим, и све поруке на овом језику ће бити постављене на неутрални језик. Ова радња не може да се врати уназад.

en: Language negotiation
sr: Језик преговарања

en: Language negotiation configuration saved.
sr: Конфигурација језика преговарања је сачувана

en: English (built-in)
sr: Енглески (уграђен)

en: String contains
sr: Низ знакова садржи

en: Both translated and untranslated strings
sr: И преведен и непреведен низ знакова.

en: Limit search to
sr: Ограничи претрагу на

en: All text groups
sr: Све групе текстова

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sr: Одабери језик у који желиш дадодаш низове карактера. Ако одаберете језик који још није дефинисан на сајту, он ће бити додат.

en: Text group
sr: Група текстова

en: Imported translations will be added to this text group.
sr: Увучени преводи ће бити додати овој групи текстова.

en: The language %language has been created.
sr: Језик %language је направљен.

en: File to import not found.
sr: Датотека за увоз није пронађена.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
sr: Превод је успешно увежен. Има %number ново креираних преведених низова карактера, %update низова карактера је ажурирано и %delete низова карактера је уклоњено .

en: No strings found for your search.
sr: Није пронађен низ карактера

en: Importing interface translations
sr: Учитавање превода интерфејса

en: Starting import
sr: Почетак учитавања

en: Error importing interface translations
sr: Грешка при учитавању превода интерфејса

en: The %language language (%code) has been created.
sr: Језик %language (%code) је направљен.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sr: Датотека %file је увежена у локалитет %locale: %number нових низова карактера је додато, %update ажурирано и %delete уклоњено.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sr: Ажурирана JavaScript датотека превода за језик %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sr: Креирана JavaScript датотека превода за језик %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sr: Појавила се грешка приликом креирања JavaScript датотеке превода за %language језик.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
sr[0]: Једна датотека превода је увучена за тек инсталирани модуо.
sr[1]: @count датотеке превода су увучене за тек инсталирани модуо.
sr[2]: @count датотека превода је увучено за тек инсталирани модуо.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
sr[0]: Једна датотека са преводом је учитана за укључене модуле.
sr[1]: @count  датотеке са преводом су учитане за укључене модуле.
sr[2]: @count[2]  датотека са преводом је учитано за укључене модуле.

en: Afar
sr: Афар

en: Abkhazian
sr: Абхазијски

en: Avestan
sr: Авестански

en: Afrikaans
sr: Афрички

en: Akan
sr: Акански

en: Amharic
sr: Амхарски

en: Arabic
sr: Арапски

en: Assamese
sr: Асамијски

en: Avar
sr: Аварски

en: Aymara
sr: Ајмарски

en: Azerbaijani
sr: Азербејџански

en: Bashkir
sr: Башкирски

en: Belarusian
sr: Белоруски

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: Bihari
sr: Бихаријски

en: Bislama
sr: Бисламски

en: Bambara
sr: Бамбарски

en: Bengali
sr: Бенгалски

en: Tibetan
sr: Тибетански

en: Breton
sr: Бретонски

en: Bosnian
sr: Српски (босански дијалекат)

en: Catalan
sr: Каталански

en: Chechen
sr: Чеченски

en: Chamorro
sr: Хаморо

en: Corsican
sr: Корзикански

en: Cree
sr: Критски

en: Czech
sr: Чешки

en: Old Slavonic
sr: Старословенски

en: Chuvash
sr: Чувашки

en: Welsh
sr: Велшки

en: Danish
sr: Дански

en: German
sr: Немачки

en: Maldivian
sr: Малдивски

en: Bhutani
sr: Бутански

en: Ewe
sr: Еве

en: Greek
sr: Грчки

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Estonian
sr: Естонски

en: Basque
sr: Баскијски

en: Persian
sr: Персијски

en: Fulah
sr: Фулах

en: Finnish
sr: Фински

en: Faeroese
sr: Фарски

en: French
sr: Француски

en: Frisian
sr: Фризијски

en: Irish
sr: Ирски

en: Scots Gaelic
sr: Шкотски галски

en: Galician
sr: Галицијски

en: Guarani
sr: Гуарански

en: Gujarati
sr: Гуџаратски

en: Manx
sr: Маншки

en: Hausa
sr: Хаушки

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Hindi
sr: Хинду

en: Hiri Motu
sr: Хири Моту

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Armenian
sr: Арменијски

en: Herero
sr: Херерски

en: Interlingua
sr: Интерлингва

en: Indonesian
sr: Индонежански

en: Interlingue
sr: Интерлингве

en: Igbo
sr: Игбо

en: Inupiak
sr: Инупијаски

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Italian
sr: Италијански

en: Inuktitut
sr: Инуктитутски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Javanese
sr: Јавански

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Kongo
sr: Конго

en: Kikuyu
sr: Кикујски

en: Kwanyama
sr: Кванјамаски

en: Kazakh
sr: Козачки

en: Greenlandic
sr: Гренландски

en: Cambodian
sr: Камбоџански

en: Kannada
sr: Канадски

en: Korean
sr: Кореански

en: Kanuri
sr: Канурски

en: Kashmiri
sr: Кашмирски

en: Kurdish
sr: Курдски

en: Komi
sr: Коми

en: Cornish
sr: Корнски

en: Kirghiz
sr: Киргизијски

en: Latin
sr: Латински

en: Luxembourgish
sr: Луксембуршки

en: Luganda
sr: Лугандски

en: Lingala
sr: Лингалски

en: Laothian
sr: Лаотијски

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Latvian
sr: Летонски

en: Malagasy
sr: Малагазијски

en: Marshallese
sr: Маршалски

en: Maori
sr: Маорски

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Malayalam
sr: Малајаламски

en: Mongolian
sr: Монголски

en: Moldavian
sr: Молдавијски

en: Marathi
sr: Маратски

en: Malay
sr: Малајски

en: Maltese
sr: Малтешки

en: Burmese
sr: Бурмски

en: North Ndebele
sr: Северно-ндебелски

en: Nepali
sr: Непалски

en: Ndonga
sr: Ндонгски

en: Dutch
sr: Холандски

en: Norwegian Bokmål
sr: Норвешки Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sr: Норвешки Nynorsk

en: South Ndebele
sr: Јужно-ндебелски

en: Chichewa
sr: Чичева

en: Occitan
sr: Окитански

en: Oromo
sr: Оромски

en: Oriya
sr: Оријски

en: Ossetian
sr: Осетијски

en: Punjabi
sr: Панџаби

en: Pali
sr: Палијски

en: Polish
sr: Пољски

en: Pashto
sr: Паштунски

en: Portuguese, Portugal
sr: Португалски, Португал

en: Portuguese, Brazil
sr: Португалски, Бразил

en: Quechua
sr: Квечуа

en: Rhaeto-Romance
sr: Раето-романс

en: Kirundi
sr: Кирунди

en: Romanian
sr: Румунски

en: Russian
sr: Руски

en: Kinyarwanda
sr: Кинјарванда

en: Sanskrit
sr: Санскрит

en: Sardinian
sr: Сардинијански

en: Sindhi
sr: Синди

en: Northern Sami
sr: Северно-самијски

en: Sango
sr: Санго

en: Serbo-Croatian
sr: Српско-хрватски

en: Singhalese
sr: Сингхалешки

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Samoan
sr: Самоански

en: Shona
sr: Шона

en: Somali
sr: Сомалијски

en: Albanian
sr: Албански

en: Serbian
sr: Српски

en: Siswati
sr: Сисвати

en: Sesotho
sr: Сесото

en: Sudanese
sr: Судански

en: Swedish
sr: Шведски

en: Swahili
sr: Свахили

en: Tamil
sr: Тамилски

en: Telugu
sr: Телугу

en: Tajik
sr: Таџикистански

en: Thai
sr: Тајландски

en: Tigrinya
sr: Тигрињански

en: Turkmen
sr: Туркменистански

en: Tagalog
sr: Тагалошки

en: Setswana
sr: Сецвански

en: Turkish
sr: Турски

en: Tsonga
sr: Тсонга

en: Tatar
sr: Татарски

en: Twi
sr: Тви

en: Tahitian
sr: Тахићански

en: Uighur
sr: Уигхур

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Urdu
sr: Урду

en: Uzbek
sr: Узбекистански

en: Venda
sr: Венда

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Wolof
sr: Волофски

en: Xhosa
sr: Ксоза

en: Yiddish
sr: Јидиш

en: Yoruba
sr: Јоруба

en: Zhuang
sr: Жуанг

en: Chinese, Simplified
sr: Кинески, поједноствљени

en: Chinese, Traditional
sr: Кинески, традиционални

en: Zulu
sr: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
sr: Грешка приликом слања мејла (од %from за %to).

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sr: Не може да конвертује XML кодну страницу %s у UTF-8.

en: The requested page could not be found.
sr: Тражена страница не постоји.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
sr: <a href="@link" title="@title">више</a>

en: Site off-line
sr: Сајт је ван мреже

en: PostgreSQL database
sr: PostgreSQL база података

en: The directory %directory has been created.
sr: Директоријум %directory је направљен.

en: sort by @s
sr: поређај по @s

en: Parse error. Not well formed
sr: Грешка при анализи. Није добро формулисан.

en: Parse error. Request not well formed.
sr: Грешка при анализи. Захтев није добро формулисан.

en: Remove orphaned actions
sr: Уклони заостале радње.

en: HTTP POST is required.
sr: HTTP POST је неопходан.

en: GD2 image manipulation toolkit
sr: GD2 алат за управљање сликама.

en: Unable to send e-mail. Please contact the site admin, if the problem persists.
sr: Порука не може да се пошаље. Обратите се администратору, ако се проблем и даље јавља.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
sr: Уклоњена JavaScript датотека превода за језик %language, јер не постоје тренутно преводи за тај језик.

en: The server can't issue HTTP requests
sr: Сервер не може да изда HTTP захтеве.

en: The selected file %name could not be uploaded.
sr: Одабрана датотека %name не може се поставити на сервер.

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
sr: Одаберите жељени језик и кликните на <em>Додај језик</em> дугме. (Користи <em>Кориснички језик</em> опције уколико се Ваш жељени језик не појави на овом списку.)

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
sr: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> усаглашени идентификатор језика. Језички кодови обично користе кодове земаља, и опционо, писмо или назив регионалне варијанте. <em>Например: "en", "en-US" и "zh-Hant".</em>

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
sr: Назив језика на енглеском. Биће расположиво за превођење на све језике.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
sr: Језички код или неки други низ карактера за подударање обрасца унутар путање. Са параметром језиком преговарања постављеним на <em>Само префикс путање</em> или <em>Префикс путање са повлачењем језика</em>, овај сајт се презентује у овом језику ако вредност префикса путање се подудара са елементом у путањи. За одабрани језик, ова вредност може да остане празна. <strong>Мењање ове вредности ће прекинути постојеће URL-ове  и мора се опрезно користити на сајтовима који су у раду.</strong> <em>Например: Навођењем "deutsch" као префикса путање за резултате немачког језика у URL-овима у облику "www.example.com/deutsch/node".</em>

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
sr: Језички-одређен URL, са протоколом. Са језичким преговарањем постављеним на <em>Само назив домена</em>, овај сајт се представља на овом језику када URL приступа референцама сајта са овог домена. За основни језик, ова вреднсот може да остане празна. <strong>Ова вредност мора да садржи и протокол као део низа карактера.</strong> <em>Например: Навођењем "http://example.de" или "http://de.example.com" као језичких домена за немачке резултате у  URL-овима у формама "http://example.de/node" или "http://de.example.com/node", респективно.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
sr: Смер у којем се овај текст на овом језику представља.

en: Path prefix only.
sr: Само префикс путање.

en: Path prefix with language fallback.
sr: Префикс путање са језичким враћањем назад

en: Domain name only.
sr: Само назив домена

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
sr: Одаберите механизам да одредите презентациони језик Вашег сајта. <strong>Мењање ових поставки може покварити све долазеће URL-ове и мора се опрезно користити на сајту који је у раду.</strong>

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sr: GPO шаблон (<em>.pot</em>) датотека.

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
sr: Одаберите језик да га извезете у GPO (<em>.po</em>) формат.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
sr: Направите  GPO шаблон (<em>.pot</em>) датотеку са свим низовима карактера из Друпалове базе локалног превода.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
sr: %module је део  кружне зависности. Овај модуо није подржан и нећете моћи да га укључите.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
sr: Квалитет JPEG мора бити цео број између 0 и 100.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sr: Грешка на серверу. Тражена метода  @methodname није наведена.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sr: Грешка на серверу. Тражена функција  @method не постоји.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sr: Грешка на серверу. Потпис тражене методе  @methodname није наведен.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
sr: Није успела поновна изградња менија усмеривача - неке путање неће радити исправно.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sr: Јесте ли сигурни да желите да обришете низ карактера "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sr: Брисање низа карактера ће уклонити све преводе овог низа карактера на свим језицима. Ова радња не може да се врати уназад (да се поништи).

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sr: Прослеђени низ карактера садржи бедозвољени ХТМЛ: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sr: Покушај прослеђивања низа карактера превода са забрањеним ХТМЛ:  %string
