drupal (6.8) - en to sr translation catalogue (304 entries)

en: Advanced options
sr: Напредне могућности

en: Save configuration
sr: Сачувај подешавања

en: Currently using !item !version
sr: Тренутно користи !item !version.

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sr: @site је тренутно на одржавању. Ускоро би требало буде враћен у функцију. Хвала на стрпљењу.

en: MB
sr: мегабајт

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
sr: Ваш MySQL Server је превише стар. Drupal захтева најмање MySQL верзију %version.

en: The directory %directory does not exist.
sr: Директоријум %directory не постоји.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sr: Откривен је недозвољен избор. Молим обратите се администратору сајта.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sr: Недозвољен избор %choice у %name елементу.

en: Password
sr: Лозинка

en: n/a
sr: није на располагању

en: delete
sr: обриши

en: Enabled
sr: Укључено

en: Default
sr: Подразумевано

en: Operations
sr: Радње

en: Add language
sr: Додај језик

en: Import
sr: Увези

en: Export
sr: Извези

en: Search
sr: Претрага

en: Language
sr: Језик

en: All languages
sr: Сви језици

en: edit
sr: измени

en: Navigation
sr: Навигација

en: Go to previous page
sr: Иди на претходну страну

en: Go to next page
sr: Иди на следећу страну

en: new
sr: ново

en: View user profile.
sr: Види корисников профил.

en: Anonymous
sr: Анонимни

en: Error
sr: Грешка

en: Add category
sr: Додај категорију

en: Remove items
sr: Обриши ставке

en: List
sr: Списак

en: Settings
sr: Подешавања

en: Categories
sr: Категорије

en: RSS feed
sr: RSS довод

en: OPML feed
sr: OPML довод

en: View
sr: Прегледај

en: Categorize
sr: Категориши

en: Configure
sr: Подеси

en: none
sr: нема

en: Allowed HTML tags
sr: Дозвољене HTML ознаке

en: Title
sr: Наслов

en: Description
sr: Опис

en: URL
sr: УРЛ

en: @time ago
sr: Пре @time времена

en: never
sr: никад

en: aggregator
sr: сакупљач

en: read more
sr: прочитај више

en: 1 item | @count items
sr[0]: 1 ставка
sr[1]: @count ставке
sr[2]: @count[2] ставки

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sr: Спаја доводе садржаја (RSS, RDF и Atom доводе).

en: Core - optional
sr: Језгро - необавезни

en: Disabled
sr: Искључено

en: Block
sr: Блок

en: Weight
sr: Тежина

en: Throttle
sr: Угушивач

en: Cancel
sr: Одустани

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
sr: Управља блоковима који су приказани око главног садржаја.

en: Core - required
sr: Основно - неопходно

en: Blog
sr: Блог

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
sr: Омогућава лако одржавање и праћење корисничких страница или дневника.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
sr: Омогућава корисницима да шаљу садржај користећи апликације које подржавају XML-RPC АПИ за дневнике.

en: Add child page
sr: Додај подређену страну

en: Parent
sr: Надређен

en: Preview
sr: Преглед

en: Reset to defaults
sr: Ресетуј на подразумевано

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
sr: Омогућава кориснику да промени шему боја појединих мотива.

en: Comments
sr: Коментари

en: Optional
sr: Додатно

en: Required
sr: Неопходно

en: Comment: updated %subject.
sr: Коментар: %subject је освежен.

en: Update options
sr: Ажурирај опције

en: Update
sr: Ажурирај

en: Subject
sr: Тема

en: Author
sr: Аутор

en: Time
sr: Време

en: The update has been performed.
sr: Aжурирање је завршено.

en: This action cannot be undone.
sr: Ова радња се не може поништити.

en: You have to specify a valid date.
sr: Морате навести исправан датум

en: Authored by
sr: Аутор

en: E-mail
sr: мејл

en: Authored on
sr: Датум и време слања

en: Status
sr: Статус

en: Published
sr: Објављено

en: Not published
sr: Није објављено

en: Your name
sr: Ваше име

en: Comment
sr: Коментар

en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

en: Date - newest first
sr: Датум - најновији прво

en: Date - oldest first
sr: Датум - најстарији прво

en: 1 comment | @count comments
sr[0]: 1 коментар
sr[1]: @count коментара
sr[2]: @count коментара

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sr: Омогућава корисницима да коментаришу и расправљају о објављеном садржају.

en: Contact
sr: Образац за контакт

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Category
sr: Категорија

en: Selected
sr: Одабрано

en: You can leave a message using the contact form below.
sr: Можете оставити поруку користећи доле наведени образац за контакт .

en: Message
sr: Порука

en: Send e-mail
sr: Пошаљи поруку

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
sr: Омогућава коришћење како личних контаката, тако и образаца са контактима широм сајта.

en: Add input format
sr: Додај улазни формат

en: Header
sr: Заглавље

en: Name
sr: Назив

en: Roles
sr: Улоге

en: More information about formatting options
sr: Више података о форматирању

en: Formatting guidelines
sr: Савети о форматима

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
sr: Управља филтерисањем садржаја приликом припреме за приказ.

en: Forums
sr: Форуми

en: forum
sr: форум

en: root
sr: корен

en: Replies
sr: Одговори

en: Enables threaded discussions about general topics.
sr: Омогућава структиране расправе о општим темама.

en: Manages the display of online help.
sr: Управља приказивањем помоћи.

en: Taxonomy
sr: Таксономија

en: Confirm
sr: Потврди

en: locale
sr: место

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Menu settings
sr: Поставке менија

en: Parent item
sr: Надређени унос

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sr: Необавезно. Тежи уноси у менију ће "потонути", а лакши уноси ће бити ближи врху.

en: Path
sr: Путања

en: Reset
sr: Поништи

en: menu
sr: мени

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sr: Омогућава администраторима да подесе навигациони мени сајта.

en: Type
sr: Tип

en: Body
sr: Тело

en: Identification
sr: Идентификација

en: Promoted to front page
sr: Унапређено на насловну страну

en: Sticky at top of lists
sr: Залепљено на врх листе

en: Create new revision
sr: Направи нову ревизију

en: Content
sr: Садржај

en: Rebuild permissions
sr: Поново изгради систем дозвола

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Content types
sr: Типови садржаја

en: Refine
sr: Пребери

en: Undo
sr: Врати на претходно

en: and
sr: и

en: where
sr: где

en: is
sr: је

en: No posts available.
sr: Нема ниједне поруке.

en: Delete all
sr: Обриши све

en: Home
sr: Почетна страна

en: node
sr: чвор

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sr: Омогућава слање садржаја и његово приказивање на страницама.

en: System
sr: Систем

en: Allows users to rename URLs.
sr: Омогућава корисницима да преименују УРЛ-ове.

en: Alerts other sites when your site has been updated.
sr: Обавештава друге сајтове о освежавању вашег сајта.

en: Active
sr: Активан

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sr: Омогућава вашем сајту да прима гласове по питању различитих тема у облику питања са више могућих одговора.

en: User list
sr: Списак корисника

en: profile
sr: профил

en: Supports configurable user profiles.
sr: Подржава подесиве корисничке профиле.

en: Enables site-wide keyword searching.
sr: Омогућава претрагу сајта за одређеним речима.

en: Details
sr: Детаљи

en: Track
sr: Прати

en: Referrer
sr: Приступач

en: User
sr: Корисник

en: Hostname
sr: Име рачунара-домаћина

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Page
sr: Страна

en: Logs access statistics for your site.
sr: Складишти статистику о приступима вашем сајту у извештајима.

en: Administration theme
sr: Администраторски мотив

en: Themes
sr: Мотиви

en: Modules
sr: Модули

en: Uninstall
sr: Деинсталирај

en: Site information
sr: Подаци о сајту

en: Error reporting
sr: Пријављивање грешака

en: File system
sr: Систем датотека

en: Clean URLs
sr: "Чисти" УРЛ-ови

en: Locale settings
sr: Локална подешавања

en: Screenshot for %theme theme
sr: Снимак екрана за мотив %theme

en: no screenshot
sr: без слике екрана

en: E-mail address
sr: Е-адреса

en: Default time zone
sr: Подразумевана временска зона

en: The configuration options have been reset to their default values.
sr: Опције подешавања су враћене на њихове почетне(подразумеване) вредности.

en: The configuration options have been saved.
sr: Опције подешавања су сачуване..

en: Site name
sr: Име сајта

en: Up to date
sr: Ажурно

en: Out of date
sr: Застарео

en: Handles general site configuration for administrators.
sr: Управља општим подешавањима сајта за администраторе.

en: Enables the categorization of content.
sr: Омогућава класификацију садржаја.

en: 1 user | @count users
sr[0]: @count корисник
sr[1]: @count корисника
sr[2]: @count корисника

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
sr: Управља механизмом ауто-вентила у случају преоптерећења сервера.

en: Enables tracking of recent posts for users.
sr: Омогућава корисницима праћење недавних уноса.

en: Default permitted file extensions
sr: Подразумевани дозвољени типови фајлова

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sr: Подразумевани типови фајлова које корисник може да окачи. Одвојите типове фајлова празнинама и не уносите почетне тачке.

en: Default maximum file size per upload
sr: Подразумевана највећа величина фајла по учитавању.

en: Default total file size per user
sr: Подразумевана збирна величина фајлова по кориснику

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
sr: Подразумевана збирна величина фајлова коју један корисник може да има на сајту.

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sr: Ваша подешавања PHP-а ограничавају највећу величину фајла за качење на %size.

en: Settings for @role
sr: Подешавања за @role

en: Permitted file extensions
sr: Дозвољени типови фајлова

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sr: Типови фајлова које корисници са овом улогом могу да окаче. Одвојите типове фајлова празнинама и не уносите почетне тачке.

en: Maximum file size per upload
sr: Највећа величина фајла за прослеђивање

en: Total file size per user
sr: Збирна величина фајлова по кориснику

en: Allows users to upload and attach files to content.
sr: Омогућава корисницима да учитају фатотеке и прикаче их на садржај.

en: Users
sr: Корисници

en: Member for
sr: Члан већ

en: Username
sr: Корисничко име

en: Log in
sr: Пријави се

en: Create new account
sr: Направи нови налог

en: Add rule
sr: Додај правило

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
sr: Примећен злонамеран покушај промене заштићених корисничких поља.

en: The changes have been saved.
sr: Промене су сачуване.

en: @module module
sr: @module модуо

en: Only site administrators can create new user accounts.
sr: Само администратори сајта могу да направе нови кориснички налог.

en: Manages the user registration and login system.
sr: Управља системом за регистрацију и пријављивање корисника.

en: warning
sr: упозорење

en: Ash
sr: Пепељаста

en: Aquamarine
sr: Тамно плава

en: Belgian Chocolate
sr: Белгијска чоколада

en: Bluemarine
sr: Море-плава

en: Citrus Blast
sr: Лимун-жута

en: Cold Day
sr: Хладан дан

en: Greenbeam
sr: Зелени зрак

en: Mediterrano
sr: Медитеран

en: Mercury
sr: Жива

en: Nocturnal
sr: Ноћ

en: Olivia
sr: Маслина

en: Pink Plastic
sr: Ружичаста

en: Shiny Tomato
sr: Црвена

en: Teal Top
sr: Резедо заглавље

en: Save
sr: Сачувај

en: Languages
sr: Језици

en: Medium
sr: Srednja

en: Processing
sr: Обрада

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sr: Празна места су дозвољена; а од знакова су дозвољени само доња црта, цртица и тачка.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
sr: Ваш сервер је успешно тестиран да ли подржава ову опцију.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
sr: Ваша конфигурација система тренутно не подржава ову могућност. <a href="http://drupal.org/node/15365">Упутство о чистим УРЛ-овима </a> има информације о уобичајеним проблемима и грешкама.

en: Testing clean URLs...
sr: Тестира чисте УРЛ-ове...

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
sr: Ова опција чини да Друпал емитује чисте УРЛ-ове (без <code>?q=</code>  у УРЛ-у).

en: emergency
sr: хитан случај

en: alert
sr: знак за узбуну

en: critical
sr: критична

en: security
sr: безбедност

en: Primary links
sr: Главне везе

en: Secondary links
sr: Споредне везе

en: The {users}.uid of the user who is associated with the file.
sr: {users}.uid корисника који је повезан са датотеком.

en: Path of the file relative to Drupal root.
sr: Путања до датотеке релативна у односу на основни директоријум Друпала.

en: The size of the file in bytes.
sr: Величина датотеке у бајтима.

en: Allows content to be translated into different languages.
sr: Омогућава да се садржај преведе на различите језике.

en: Choose an action
sr: Одабери радњу

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
sr: Омогућава да се неке радње лансирају при одређеним догађајима на систему, например када се креира нови садржај.

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
sr: Мотив табеларни вишеколонски у маринско плавим и пепељасто сивим нијансама

en: Minimalist tabled theme with light colors.
sr: Минималистички табеларни мотив у светлим бојама.

en: Boxy tabled theme in all grays.
sr: Коцкасти табеларни мотив у свивим нијансама.

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
sr: Без табеле, променљиве боје са више колона и аутопроменљивом ширином мотив (подразумевани).

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
sr: Без табеле, променљиве боје са више колона и непроменљивом ширином мотив.

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
sr: Табеларни мотив са више колона у плавим и наранџастим тоновима.

en: Book
sr: Књига

en: content
sr: садржај

en: view
sr: приказ

en: Delete
sr: Обриши

en: user
sr: корисник

en: Edit
sr: Измени

en: Menu
sr: Мени

en: blocked
sr: блокиран

en: active
sr: активан

en: Filter
sr: Филтер

en: file system
sr: датотечки систем

en: Upload
sr: Учитај

en: Forum
sr: Форум

en: configure
sr: подеси

en: disabled
sr: искључено

en: Date
sr: Датум

en: actions
sr: радње

en: error
sr: грешка

en: action
sr: радња

en: Help
sr: Помоћ

en: status
sr: статус

en: search
sr: тражи

en: details
sr: детаљи

en: taxonomy
sr: таксономија

en: Unassign
sr: Уклони

en: update
sr: ажурирање

en: Left sidebar
sr: Леви бочни клизач

en: Right sidebar
sr: Десни бочни клизач

en: Profile
sr: Профил

en: Node
sr: Чвор

en: Update notifications
sr: Ажурирај обавештавање

en: Blog API
sr: Блог АПИ

en: MySQL database
sr: MySQL база података

en: Aggregator
sr: Сакупљач

en: Ping
sr: Пинг

en: Tracker
sr: Трагач

en: Blue Lagoon (Default)
sr: Плава лагуна (подразумевани)

en: Update status
sr: Статус ажурирања (печовања).

en: Content translation
sr: Превод садржаја

en: Trigger
sr: Окидач

en: Chameleon
sr: Камелеон

en: Marvin
sr: Марвин

en: Garland
sr: Гарланд

en: Minnelli
sr: Минели

en: Pushbutton
sr: Командно дугме

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sr: Са ове адресе се шаљу аутоматски мејлови приликом регистрације и тражења нове лозинке, као и остала обавештења. Користите једну адресу на крају вашег домена вашег сајта како сајт не би сматрао ове мејлове за спам.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sr: Мени систем чува само системске путање, али ће користити УРЛ алијасе за приказ. %link_path се чува као %normal_path.

en: Error saving user account.
sr: Грешка приликом чувања корисничког налога.

en: Revoked!
sr: Опозови!
