drupal - en to eu translation catalogue (1076 entries)

en: none
eu: batere ez

en: categories
eu: kategoriak

en: view
eu: ikusi

en: more
eu: gehiago

en: Title
eu: Izenburua

en: Description
eu: Azalpena

en: Submit
eu: Bidali

en: Delete
eu: Ezabatu

en: URL
eu: URLa

en: edit
eu: editatu

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Sunday
eu: igandea

en: Monday
eu: astelehena

en: Tuesday
eu: asteartea

en: Wednesday
eu: asteazkena

en: Thursday
eu: osteguna

en: Friday
eu: ostirala

en: Saturday
eu: larunbata

en: January
eu: urtarrila

en: February
eu: otsaila

en: March
eu: martxoa

en: April
eu: apirila

en: May
eu: maiatza

en: June
eu: ekaina

en: July
eu: uztaila

en: August
eu: abuztua

en: September
eu: iraila

en: October
eu: urria

en: November
eu: azaroa

en: December
eu: abendua

en: blocks
eu: blokeak

en: add
eu: erantsi

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Weight
eu: Zabalera

en: delete
eu: ezabatu

en: Explanation or submission guidelines
eu: Azalpenak edo ekarpenetarako argibideak

en: History
eu: Historiala

en: Body
eu: Mamia

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: search
eu: bilaketa

en: settings
eu: ezarpenak

en: ago
eu: duela

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Author
eu: Egilea

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Subject
eu: Sujeta

en: Status
eu: Egoera

en: published
eu: argitaratua

en: not published
eu: argitaragabea

en: Vote
eu: Bozka

en: Name
eu: Izena

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: 1 comment | %count comments
eu[0]: Iruzkin 1
eu[1]: %count iruzkin

en: Enables users to rename URLs.
eu: URLak ordezkatzeko aukera ematen die kideei

en: Create new alias
eu: Sortu ezizen berria

en: Update alias
eu: Eguneratu ezizena

en: No URL aliases available.
eu: Ez dago URL aliaserik erabilgarri.

en: create url aliases
eu: sortu url ezizena

en: administer url aliases
eu: kudeatu url ezizenak

en: Confirm deletion
eu: Ezabaketa baieztatu

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Last post
eu: Azken ekarpena

en: taxonomy
eu: taxonomia

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Save translations
eu: Itzulpenak jaso

en: locked
eu: blokeatuta

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Type
eu: Mota

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: Home
eu: Hasiera

en: Active
eu: Aktibatuta

en: vote
eu: bozka

en: Post
eu: Ekarpen

en: User
eu: Kide

en: Hostname
eu: Host izena

en: file download
eu: fitxategiak deskargatu

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Last cron run did not complete.
eu: Azken cron eragiketa ez zen burutu.

en: Cron run completed
eu: Cron eragiketa burutu da.

en: Handles the administration pages.
eu: Kudeaketa orriak erabiltzen ditu.

en: Welcome to the administration section. Below are the most recent system events.
eu: Ongi-etorri kudeaketa arlora. Hurrengo hauek dituzu sistemako azken gertaerak.

en: administer
eu: kudeatu

en: help
eu: laguntza

en: Manages displaying online help.
eu: Laguntzan online aurkezpena egokitzeko.

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago %module moduluari buruzko argibiderik.

en: Provides legacy handlers for upgrades from older Drupal installations.
eu: Drupal instalazio zaharretatik eratorritako edukia eguneratzeko tresnak.

en: Legacy filter
eu: Eguneratze iragazkia

en: Replaces URLs from Drupal 4.1 (and lower) with updated equivalents.
eu: Drupal 4.1 eta aurreragoko URLak ordezkatzen ditu euren baliokideekin.

en: legacy
eu: eguneratzea

en: Enables the creation of pages that can be added to the navigation system.
eu: Nabigazio sistemari erantsi dakizkiokeen orriak sortzeko aukera ematen du.

en: If you just want to add a page with a link in the menu to your site, this is the best choice.  Unlike a story, a static page bypasses the submission queue.
eu: Menuan azaldu beharreko orri bat erantsi nahi baduzu, hauxe duzu aukera onena. Albiste batek ez bezala, orri finko batek onespen zerrenda saihestu egiten du.

en: page
eu: orria

en: Link name
eu: Estekaren izena

en: To make the page show up in the navigation links, enter the name of the link. Otherwise, leave this blank.
eu: Orria nabigazio esteken artean ager dadin, idatzi hemen estekaren izena. Utzi hutsik bestela.

en: Link description
eu: Estekeran azalpena

en: The description displayed when hovering over the page's link.  Leave blank when you don't want a description.
eu: Orriaren estekaren gainetik pasatzean erakutsi beharreko argibidea. Halakorik behar ez baduzu, hutsik utzi.

en: <p>The tracker module is a handy module for displaying the most recent posts.  By following the <em>recent posts</em> link in the user block, a user may quickly review all recent postings.</p>
eu: <p>Tracker moduluak jasotako ekarpen berrien jarraipena egiteko tresna aproposa da. Kide-blokeko <em>ekarpen berriak</em> esteka klikatuz, jasotako ekarpen berri guztiak ikus ditzake kideak berehala.

en: Enables tracking of recent posts for users.
eu: Kideen ekarpen berrien jarraipena egiteko aukera ematen du.

en: recent posts
eu: ekarpen berriak

en: all recent posts
eu: ekarpen berri guztiak

en: my recent posts
eu: nire ekarpen berriak

en: Recent posts
eu: Ekarpen berriak

en: tracker
eu: trackerra

en: first page
eu: lehengo orria

en: previous page
eu: aurreko orria

en: next page
eu: hurrengo orria

en: last page
eu: azkeneko orria

en: sort ascending
eu: ordenatu gora

en: sort descending
eu: ordenatu behera

en: sort icon
eu: ordenatu ikonoa

en: sort by %s
eu: %s(e)z ordenatu

en: The base theme
eu: Oinarrizko tema

en: [<a href="%link">more help...</a>]
eu: [<a href="%link">argibide gehiago...</a>]

en: XML feed
eu: XML iturburua

en: theme
eu: tema

en: By %author at %date
eu: %author-k %data-an

en: Submitted by %a on %b.
eu: %a-k erantsia %b-an.

en: new
eu: berria

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun hitzak.

en: Used to aggregate syndicated content (RSS and RDF).
eu: Sindikatutako edukia (RSS eta RDF) eransteko erabiltzen da.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
eu: Kategoriek berri iturburu ezberdinetako edukiak sailkatzeko aukera eskaintzen dute. Barri kategoria bakoitzak bere iturburu eta bloke propioa du. Esate baterako, kirolarekin zerikusia duten hainbat iturburu jaso ditzakezu <em>Kirola</em> izeneko kategorian. Berriak automatikoki bideratu daitezke dagokien iturburua kategoria jakin batera zuzenduz, edo edozein berri zerrendan sarrerak sailkatzeko erantsitako esteka erabiliz.

en: Items shown in sources and categories pages
eu: Iturburu eta kategoria orrietan erakusten diren sarrerak.

en: edit feed
eu: iturburua editatu

en: remove items
eu: sarrerak ezabatu

en: update items
eu: sarrerak eguneratu

en: add feed
eu: iturburua gehitu

en: add category
eu: kategoria erantsi

en: %title category latest items
eu: %title kategoriako azken sarrerak

en: %title feed latest items
eu: %title iturburuko azken sarrerak

en: View this feed's recent news.
eu: ikusi iturburu honetako albiste berriak

en: View this category's recent news.
eu: Ikusi kategoria honetako albiste berriak.

en: Removed news items from %site.
eu: %site-tik ezabatutako albiste sarrerak.

en: Update interval
eu: Eguneratzeko tartea

en: Last update
eu: Azkeneko eguneraketa

en: %time ago
eu: duela %time

en: never
eu: inoiz ez

en: %time left
eu: %time gelditzen da

en: blog it
eu: blogeratu

en: Comment on this news item in your personal blog.
eu: Albiste honi buruzko ekarpen bat egin zeure blog-ean.

en: %age old
eu: %age ibilia

en: Source
eu: Iturburua

en: 1 item | %count items
eu[0]: Item 1
eu[1]: %count item

en: administer news feeds
eu: albiste iturriak antolatu

en: access news feeds
eu: albiste iturrietarako sarbidea

en: Displays a calendar to navigate old content.
eu: Eduki zaharrean nabigatzeko egutegi bat erakusten du.

en: Choose the starting "day of the week" for the displayed calendar block.
eu: Aukeratu blokean erakutsi beharreko egutegiaren "asteko lehen eguna".

en: A calendar to browse the archives
eu: Edukiak erakusteko egutegia

en: Previous month
eu: Aurreko hila

en: Next month
eu: Hurrengo hila

en: Su
eu: Ig

en: Mo
eu: Al

en: Tu
eu: Ar

en: We
eu: Az

en: Th
eu: Og

en: Fr
eu: Or

en: Sa
eu: Lr

en: Calendar to browse archives
eu: Edukiak erakusteko egutegia

en: Browse archives
eu: Edukiak erakutsi

en: archives
eu: artxiboak

en: Read the older content in our archive.
eu: Eduki zaharragoa irakurri

en: browse
eu: erakutsi

en: Show
eu: Erakutsi

en: First day of week
eu: Asteko lehen eguna

en: The first day of the week.  By changing this value you choose how the calendar block is rendered.
eu: Asteko lehen eguna. Ezarpen hau aldatuz erabakitzen da nola eratuko den egutegiaren blokea.

en: archive
eu: fitxategia

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
eu: Eduki nagusiaren inguruan erakutsi beharreko kaxak antolatzeko.

en: edit block
eu: blokea editatu

en: the block settings have been updated.
eu: blokearen ezarpenak eguneratu dira.

en: Region
eu: Aldea

en: left
eu: ezker

en: right
eu: eskubi

en: Save blocks
eu: Blokeak jaso

en: Save block
eu: Blokea jaso

en: The title of the block as shown to the user.
eu: Bisitariari erakutsi beharreko blokearen izenburua.

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Bisitariari erakutsi beharreko blokearen edukia.

en: A brief description of your block.  Used on the <a href="%overview">block overview page</a>.
eu: Blokearen azalpen laburra.  <a href="%overview">blokeen antolaketa orrian</a> erakutsiko da.

en: Add a new block
eu: Bloke berria erantsi.

en: Block configuration
eu: Blokeen antolaketa

en: administer blocks
eu: blokeak antolatu

en: block
eu: blokea

en: This text is displayed at the top of the blog submission form.  It's useful for helping or instructing your users.
eu: Blogean ekarpenak egiteko formaren buruan erakutsiko da testu hau. Zure kideei argibideak emateko leku egukia da.

en: Minimum number of words in a blog entry
eu: Blog sarrera bat ontzat emateko gutxieneko hitz kopurua.

en: The minimum number of words a personal blog entry should contain.  This is useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
eu: Blog sarrera batek gutxienez eduki beharreko hitz kopurua. Webguneko edukiaren batazbesteko neurriekin bat ez datorren ekarpena baztertzeko arau egokia da.

en: personal blog entry
eu: blog sarrera

en: Blog
eu: Bloga

en: view recent blog entries
eu: blog sarrera berriak ikusi

en: Read %username's latest blog entries.
eu: Irakurri %username -en azken blog sarrerak.

en: Enables keeping an easily and regularly updated web page or a blog.
eu: Sarritan eguneratu beharreko web orri edo bloga mantentzeko era erraza eskaintzen du.

en: A weblog is a running journal of a user's ideas.  Enter the minimum word count for a single entry, and the text displayed on the entry submission form
eu: Weblog-a kideen burutazioen egunkaria da. Idatzi sarrera bakoitzeko gutxieneko hitz kopurua eta sarrera orrian erakutsi beharreko testua.

en: %name's blog
eu: %name-en bloga

en: The body of your blog is too short.
eu: Blogaren mamia eskasegia da.

en: blogs
eu: blogak

en: Read the latest blog entries.
eu: Irakurri azken blog sarrerak.

en: %username's blog
eu: %username-en bloga

en: blog entry
eu: blog sarrera

en: my blog
eu: neure bloga

en: RSS feed
eu: RSS iturburua

en: Recent blog posts
eu: Blog ekarpen berriak

en: edit own blog
eu: norbere bloga editatu

en: blog
eu: bloga

en: Enable users to post using applications that support XML-RPC blog APIs.
eu: XML-RPC blog APIak erabiltzen dituzten aplikazioen bitartez idazteko aukera eman kideei.

en: Terminated request because of suspicious input data.
eu: Eskaera galarazi egin da jasotako inputaren susmagarritasunaregaik.

en: %type: added %title using blog API.
eu: %type: %title jaso da blog APIa erabiliz.

en: error storing post
eu: okerren bat gertatu da ekarpena jasotzean

en: %type: updated %title using blog API.
eu: %type: %title eguneratu da blog APIa erabiliz.

en: error storing node
eu: okerren bat gertatu da nodoa jasotzean

en: No file sent
eu: Ez da fitxategirik bidali

en: Error storing file
eu: okerren bat gertatu da fitxategia jasotzean

en: not implemented
eu: inplementatu gabea

en: invalid node
eu: nodo baliogabea

en: Wrong username or password.
eu: Erabiltzaile izena edo pasahitza okerra

en: XML-RPC Engine
eu: XML-RPC eragilea

en: blogapi
eu: blogapia

en: book page
eu: liburuko orria

en: books
eu: liburuak

en: Read and contribute to the collaborative books.
eu: Irakurri eta ekarpenak egin liburuetan elkarlanean.

en: printer-friendly version
eu: inprimatzeko egokitutako aldaera

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eu: Erakus liburu orri hau eta bere azpi-orrien inprimatzeko egokitutako aldaera.

en: orphan pages
eu: sakabanatutako orriak

en: "%title" book
eu: "%title" liburua

en: Book navigation
eu: Liburuaren aurkibidea

en: The parent subject or category the page belongs in.
eu: Orria bere baitan jasotzen duen izenburua edo kategoria.

en: Log message
eu: Log mezua

en: An explanation of the additions or updates being made to help the group understand your motivations.
eu: Egiten ari zaren ekarpen edo aldaketen zergatia gainontzeko kideei azaltzeko argibideak.

en: The heavier pages will sink and the lighter pages will be positioned nearer the top.
eu: Pisu gehieneko orriak zerrendaren amaiera aldera joko dute eta arinenak, berriz, hasieratik gertuago geldituko dira.

en: Add to book outline
eu: Liburuaren zirriborroari erantsi

en: Added the node to the book.
eu: Erantsi zaio nodo berria liburuari.

en: Update book outline
eu: Liburuaren zirriborroa eguneratu

en: Updated the book outline.
eu: Liburuaren zirriborroa eguneratu da.

en: Remove from book outline
eu: Liburuaren zirriborrotik ezabatu.

en: Removed the post from the book.
eu: Liburuaren zirriborrotik ezabatu da.

en: Edit book outline for node "%booktitle"
eu: "%booktitle" nodoarentzako liburuko zirriborroa editatu.

en: Edit book outline
eu: Liburuaren zirriborroa editatu.

en: Log
eu: Log-a

en: previous
eu: aurrekoa

en: View the previous page.
eu: Aurreko orria ikusi.

en: next
eu: hurrengoa

en: View the next page.
eu: Hurrengo orria ikusi.

en: up
eu: gora

en: View this page's parent section.
eu: Orri honen ama-atala ikusi.

en: top-level
eu: erroa

en: Books
eu: Liburuak

en: Save book pages
eu: Liburuko orriak gorde

en: Updated book %title.
eu: %title liburua eguneratu da.

en: Orphan pages
eu: Umezurtz gelditutako orriak

en: Allows users to collaboratively author a book.
eu: Liburu bat elkarlanean sortzeko aukera ematen die kideei.

en: The book module offers a mean to organize content, authored by many users, in an online manual, outline or FAQ.
eu: Liburu moduluak edukia antolatzeko era bat eskaintzen du, edukia elkarlanean osatzekoa, eskuliburua, zirriborroa edo ohiko galde-erantzunen zerrenda bat osatzeko esate baterako.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book.  Such pages are referred to as "orphan pages".  On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
eu: Liburuko orriak zuhaitz baten adartzaren antzera antolatzen dira. Orriak editatu, berrantolatu eta ezabatu ahala, aurretik erantsitako orriak loturarik gabe gelditu daitezke. 'Umezurtz' gelditu direla esaten da holakoetan. Orri honetan kudeatzaileek euren liburuetan umezurtz geldituko orriak bilatu eta berriro lotu ditzakete nahi bezala.

en: A book is a collaborative writing effort: users can collaborate writing the pages of the book, positioning the pages in the right order, and reviewing or modifying pages previously written.  So when you have some information to share or when you read a page of the book and you didn't like it, or if you think a certain page could have been written better, you can do something about it.
eu: Liburua elkarlanean sortutako idazlanari esaten diogu: kideek liburuaren sorkuntzan parte har dezakete, idatziz, orriak antolatuz edota bestek idatzitakoak berrikusi eta zuzenduz. Hala, esateko zerbait berria izan edo zuzentzeko zerbait atzemanez gero, edota orri jakin bat hobetu daitekeela irudituz gero, zuk zeuk egin dezakezu.

en: maintain books
eu: liburuak kudeatu

en: edit own book pages
eu: noreberaren liburu-orriak editatu

en: book
eu: liburua

en: Below is a list of the latest comments posted your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information , "edit" to modify the text, and "delete" to remove their submission.
eu: Honako hauek dira webgunean jasotako azken komentarioak. Klikatu sujeta komentarioa, egilearen izena eta egilearen kidetza-datuak ikusteko, "editatu" testua aldatzeko eta "ezabatu" ekarpena ezabatzeko.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on "edit" and then change its "moderation status" to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, "edit" to modify the text, and "delete" to remove their submission.
eu: Honako hauek webgunean onespenaren zain dauden ekarpenak dira. Komentarioa onesteko, klikatu "editatu" eta aldatu gero bere "onespen egoera" "Onetsia" ezarriz. Klikatu sujeta komentarioa, egilearen izena eta egilearen kidetza-datuak ikusteko, "editatu" testua aldatzeko eta "ezabatu" ekarpena ezabatzeko.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a "flat list" where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a "threaded list" where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: "expanded", where you see both the title and the contents, and "collapsed" where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a "Preview" button before they can actually add the comment.
eu: Edozein nodori erantsi dakioke komentario bat. Beherago daude dagozkien ezarpenak. Bi eratara erakuts daitezke: "zerrenda huts" baten antzera, ezkerreko bazterreraino ekarrita eta kronologikoki antolatuta, edota "harilkatuta", ekarpen bakoitza dagokion komentariotik zintzilikatuta eta horren arabera antolatuta, adartza baten antzera. Aldi berean, bi eratan erakus daitezke: "zabalduta", sujeta eta edukia erakutsiz, edota "bilduta", sujeta bakarrik erakutsiz. Komentarioaren aurreikuspenak egindako ekarpena aurreikustera behartzen ditu egileak, komentarioa behin betiko bidali aurretik.

en: Enables user to comment on published content.
eu: Argitaratutako edukien inguruko komentarioak eransteko aukera ematen die kideei.

en: comments
eu: iruzkinak

en: edit comment
eu: komentarioa editatu

en: delete comment
eu: komentarioa ezabatu

en: approval queue
eu: onespen zerrenda

en: moderation matrix
eu: moderazioaren jarraibidea

en: moderation thresholds
eu: moderazio mailak

en: edit your comment
eu: editatu zure iruzkina

en: Jump to the first comment of this posting.
eu: Ekarpen honetako lehenengo komentariora jo.

en: Jump to the first new comment of this posting.
eu: Ekarpen honetako lehenengo komentario berrira jo.

en: add new comment
eu: gehitu iruzkin berria

en: Add a new comment to this page.
eu: Gehitu iruzkin berria orri honetan

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eu: Ezagutzera eman itzazu ekarpen honi buruzko zure iritzi eta burutazioak.

en: comment
eu: komentarioa

en: Read only
eu: Irakurri bakarrik

en: Read/Write
eu: Irakurri / Idatzi

en: Read/write
eu: Irakurri / Idatzi

en: User comments
eu: Kideen komentarioak

en: Edit comments
eu: Komentarioak editatu

en: Matching comments ranked in order of relevance
eu: Bat datozen komentarioak esanguraren arabera zerrendatuta

en: Signature
eu: Sinadura

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eu: Zure sinadura zure komentarioen oinean erantsita azalduko da.

en: Default display mode
eu: Lehenetsitako ikuspegia

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
eu: Komentarioen lehenetsitako ikuspegia. Zabaldutako ikuspegiak komentarioen mamia ere erakusten du. Ildokatutako ikuspegiak erantzunak lotuta erakusten ditu.

en: Default display order
eu: Lehenetsitako hurrenkera

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
eu: Kide berri eta bisitari anonimoentzako lehenetsitako komentarioen ikuspegia. Komentarioen kontrolerako tresna erabiliz aldatu dezakete euren ikuspegia erabiltzaile hauek. Izena emandako kideek hemen egindako aukera gogoan hartuko da.

en: Default comments per page
eu: Lehenetsitako iruzkin orriko

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
eu: Orri bakoitzeko lehenetsitako komentario kopurua: hortik aurrerakoak orri gehiagotan banatuko dira.

en: Comment controls
eu: Komentarioen kontrola

en: Display above the comments
eu: Komentarioen aurretik erakutsi

en: Display below the comments
eu: Komentarioen ondoren erakutsi

en: Display above and below the comments
eu: Komentarioen aurretik eta ondoren erakutsi

en: Do not display
eu: Ez erakutsi

en: Position of the comment controls box.  The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
eu: Komentarioen kontrolerako tresnaren kokapena. Tresna honek komentarioen ikuspegia eta hurrenkera aldatzeko aukera ematen die erabiltzaileei.

en: Comment viewing options
eu: Iruzkina erakusteko aukerak

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eu: Parte hartzaile anonimoek ezin dute harremanetarako euren berri eman.

en: Anonymous posters may leave their contact information
eu: Partaide anonimoek eurekiko harremanetarako kontaktua utz dezakete

en: Anonymous posters must leave their contact information
eu: Parte hartzaile anonimoek harremanetarako euren berri eman dezakete.

en: This feature is only useful if you allow anonymous users to post comments.  See the <a href="%url">permissions page</a>.
eu: Partaide anonimoek ekarpenak egiteko aukera izanez gero bakarrik da aukera hau erabilgarri. Ikus <a href="%url">baimen orria</a>.

en: Comment subject field
eu: Komentarioaren sujetaren lekua

en: Must users provide a subject for their comments?
eu: Derrigor jarri behar al dute sujeta kideek euren komentarioetan?

en: Preview comment
eu: Komentario aurreikusi

en: Location of comment submission form
eu: Komentarioen sarrera orriaren kokapena

en: Display on separate page
eu: Beste orri baten erakutsi

en: Display below post or comments
eu: Ekarpen edo komentarioen ondoren erakutsi

en: Comment posting settings
eu: Komentarioen bidalketarako ezarpenak

en: Default threshold
eu: Lehenetsitako maila

en: Thresholds are values below which comments are hidden. These thresholds are useful for busy sites which want to hide poor comments from most users.
eu: Atalaseak bere mailatik beherako ekarpenak ezkutatzeko erabiltzen dira. Atalase hauek ekarpen ugariko webguneetan maila eskaseko ekarpenak bisitarien begietatik ezkutatzeko erabiltzen dira.

en: Comment moderation settings
eu: Komentarioen moderaziorako ezarpenak

en: Edit comment
eu: Komentarioa editatu

en: Post comment
eu: Bidali iruzkina

en: Reply
eu: Erantzun

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eu: Eztabaida hau itxita dago, ezin duzu komentario berririk erantsi.

en: You are not authorized to post comments.
eu: Ez duzu komentariorik eransteko ahalmenik.

en: You are not authorized to view comments.
eu: Ez duzu komentarioak ikusteko ahalmenik.

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: The body of your comment is empty.
eu: Zure komentarioaren mamia hutsik dago.

en: The name you used belongs to a registered user.
eu: Jarritako izena izena-emandako kide bati dagokio.

en: You have to leave your name.
eu: Zure izena jarri behar duzu.

en: The URL of your homepage is not valid.  Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
eu: Zure webgunearen URLa okerra da. Gogoan izan osorik idatzi behar dela, alegia: <code>http://domeinua.com/direktorioa</code>.

en: Comment: duplicate %subject.
eu: Komentarioa: %subject sujeta badago lehendik ere.

en: Comment: updated %subject.
eu: Komentarioa: %subject sujeta eguneratua.

en: Comment: added %subject.
eu: Komentarioa: %subject sujeta jaso da.

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
eu: Zure komentarioa onespen zerrendan jaso da. Arduradunek ontzat ematean argitaratuko da.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
eu: Komentarioa: baimenik gabeko komentarioa bidali da edota itxitako nodo batera bidali da.

en: parent
eu: ama

en: Moderate comment
eu: Komentarioa moderatu

en: Moderate comments
eu: Komentarioak moderatu

en: Post new comment
eu: Bidali iruzkin berria

en: Comment
eu: Komentatu

en: Delete comment
eu: Komentarioa ezabatu

en: Do you want to delete this comment and all its replies?
eu: Ezabatu nahi al dituzu komentario hau eta erantsitako erantzun guztiak?

en: The comment no longer exists.
eu: Komentarioa ezabatuta dago.

en: Comment: modified %subject.
eu: Komentarioa: %subject eguneratu da.

en: Moderation vote/value matrix
eu: Moderazio botu/balio jarraibidea

en: Votes
eu: Botu

en: Submit votes
eu: Botuak bidali

en: Initial score
eu: Hasierako marka

en: Save scores
eu: Puntuazioak jaso

en: Save vote
eu: Botua jaso

en: Delete vote
eu: Botua ezabatu

en: Add new vote
eu: Botu berria erantsi

en: Moderation votes overview
eu: Moderazio botuen jarraipena

en: No vote types have been defined.
eu: Ez da botu motarik zehaztu.

en: The name of this vote.  Example: "off topic", "excellent", "sucky".
eu: Boto honen izena. Esaterako: "lekuz kanpo", "bikaina", "gogaikarria".

en: Used to order votes in the comment control box; heavier sink.
eu: Kontrol kutxan botoak ordenatzeko erabiltzen da; pisuenak behera doaz.

en: Save threshold
eu: Atalasea jaso

en: Delete threshold
eu: Atalasea ezabatu

en: Add new threshold
eu: Atalase berria erantsi

en: Minimum score
eu: Gutxieneko puntuazioa

en: No thresholds have been defined.
eu: Ez da atalaserik zehaztu.

en: Threshold name
eu: Atalasearen izena

en: The name of this threshold. Example: "good comments", "+1 comments", "everything".
eu: Atalase honen izena. Esaterako: "komentario egokiak", "+1 komentarioak", "dena".

en: Show all comments whose score is larger or equal to the provided minimal score. Range: -127 +128
eu: Erakus ezarritako gutxieneko puntuazioa berdintzen edo gainditzen duten komentario guztiak.

en: Your name
eu: Zeure izena

en: E-mail
eu: Posta-e.

en: %a comments per page
eu: %a iruzkin orriko

en: -- threshold --
eu: -- atalasea --

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
eu: Aukeratu komentarioak erakusteko era egokiena eta klikatu "Ezarpenak jaso" aldaketak indarrean jartzeko.

en: moderate comments
eu: komentarioak moderatu

en: unpublish
eu: argitaragabetu

en: you can't post comments
eu: ezin duzu komentariorik erantsi

en: <a href="%login">login</a> or <a href="%register">register</a> to post comments
eu: Egizu <a href="%login">login</a> edo <a href="%register">izena eman</a> komentarioak eransteko

en: <a href="%login">login</a> to post comments
eu: Egizu <a href="%login">login</a> komentarioak eransteko

en: Comment: deleted %subject.
eu: Komentarioa: %subject ezabatu da.

en: Flat list - collapsed
eu: Zerrenda laua - bilduta

en: Flat list - expanded
eu: Zerrenda laua - zabalduta

en: Threaded list - collapsed
eu: Haritutako zerrenda - bilduta

en: Threaded list - expanded
eu: Haritutako zerrenda - zabalduta

en: 1 new comment | %count new comments
eu[0]: Iruzkin berri 1
eu[1]: %count iruzkin berri

en: access comments
eu: atzitu iruzkinak

en: post comments
eu: bidali iruzkinak

en: administer comments
eu: kudeatu iruzkinak

en: post comments without approval
eu: jaso komentarioak onespenik gabe

en: administer moderation
eu: moderazioa antolatu

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Access denied
eu: Sarrera galarazia

en: %error: %message in %file on line %line.
eu: %error: %message. Non: %file, %line lerroan.

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Terminated request because of suspicious input data: %data.
eu: Eskaera galarazi egin da, osagai susmagarriak direla eta: %data.

en: Restrict search to
eu: Bilaketa mugatu:

en: bytes
eu: byteak

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: not verified
eu: egiaztatu gabea

en: home
eu: hasiera

en: Return to the main page.
eu: Itzuli orri nagusiari.

en: 1 year | %count years
eu[0]: Urte 1
eu[1]: %count urte

en: 1 week | %count weeks
eu[0]: Aste 1
eu[1]: %count aste

en: 1 day | %count days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %count egun

en: 1 hour | %count hours
eu[0]: Ordu 1
eu[1]: %count ordu

en: 1 min | %count min
eu[0]: Minutu 1
eu[1]: %count minutu

en: 1 sec | %count sec
eu[0]: Segundu 1
eu[1]: %count segundu

en: Drupal XML-RPC server
eu: Drupal XML-RPC zerbitzaria

en: The URL of your root Drupal XML-RPC server.
eu: Drupal XML-RPC zerbitzariaren erroaren URLa.

en: Drupal directory
eu: Drupal direktorioa

en: If enabled, your Drupal site will make itself known to the Drupal directory at the specified Drupal XML-RPC server. For this to work properly, you must set your site's name, e-mail address, slogan and mission statement. When the "Drupal XML-RPC server" field is set to "%drupal-xml-rpc", your web site will get listed on the <a href="%drupal-sites">Drupal sites</a> page. Requires the cron feature to be enabled.
eu: Gaituz gero, zure Drupal guneak bere burua ezagutzera emango du Drupal direktorioan, zehaztutako Drupal XML-RPC zerbitzarian. Hala gerta dadin, zeure gunearen izena, posta-e. helbidea, leloa eta izateko arrazoia aipatu behar dituzu. "Drupal XML-RPC zerbitzaria" "%drupal-xml-rpc" helbidera zuzenduz gero, zeure gunea <a href="%drupal-sites">Drupal sites</a> orrian zerrendaturik agertuko da. Cron eragileak gaituta egon behar du horretarako.

en: Directory: ping from %name (%link).
eu: Direktorioa: %name (%link) -etik ping egin.

en: Created directory %directory.
eu: %directory direktorioa sortu da.

en: The directory %directory does not exist.
eu: Ez da %directory direktoriorik.

en: Modified permissions on directory %directory.
eu: %directory direktorioko baimenak aldatu dira.

en: File copy failed: no directory configured, or it could not be accessed.
eu: Ezin fitxategia kopiatu: ez da direktoriorik ezarri, edo ezin da bertara heldu.

en: File copy failed: source file does not exist.
eu: Ezin fitxategia kopiatu: jatorrizko fitxategia falta.

en: File copy failed.
eu: Ezin fitxategia kopiatu.

en: Removing original file failed.
eu: Ezin jatorrizko fitxategia ezabatu.

en: Possible exploit abuse: invalid data.
eu: Balizko exploit saiakera: baliogabeko datuak.

en: File upload failed: invalid data.
eu: Ezin fitxategia jaso: baliogabeko datuak.

en: File upload failed: file size too big.
eu: Ezin fitxategia jaso: fitxategiaren tamaina gehiegizkoa da.

en: File upload failed: incomplete upload.
eu: Ezin fitxategia jaso: ez da osorik heldu.

en: File upload failed: unknown error.
eu: Ezin fitxategia jaso: hutsegite ezezaguna.

en: Unable to create file.
eu: Ezin fitxategia sortu.

en: Framework for handling filtering of content.
eu: Edukia iragazteko tresneria.

en: Allowed HTML tags
eu: Erabil daitezkeen HTML etiketak

en: No HTML tags allowed
eu: Ezin erabil daiteke HTML etiketarik

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
eu: PHP kodea txertatu dezakezu. &lt;?php eta ?&gt; etikietak erabili behar dituzu.

en: Lines and paragraphs break automatically.
eu: Lerro eta paragrafoak automatikoki eteten dira.

en: input formats
eu: input formatoak

en: delete input format
eu: input formatoa ezabatu

en: '%format' input format
eu: '%format' input formatoa

en: list filters
eu: iragazkiak zerrendatu

en: configure filters
eu: iragazkiak konfiguratu

en: rearrange filters
eu: iragazkiak berrantolatu

en: Add input format
eu: Gehitu input formatoa

en: The default input format must be accessible to every role.
eu: Lehenetsitako input formatoak rol guztientzako erabilgarri izan behar du.

en: Permissions and settings
eu: Baimenak eta ezarpenak

en: <p>To add a new input format, type its name here. After it has been added, you can configure its options.</p>
eu: <p>Input formato berria gehitzeko, idatzi hemen bere izena. Gehitu ondoren ezarri beharko dituzu dagozkion aukerak.</p>

en: Added input format %format.
eu: %format input formatoa gehitu da.

en: Deleted input format %format.
eu: %format input formatoa ezabatu da.

en: Are you sure you want to delete the input format '%format'? If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format.
eu: Egiaztatu ezazu mesedez %format input formatoa ezabatu nahi duzula. Input format honetara egokitutako edukiak lehenetsitako input formatora egokituko dira.

en: More information about formatting options
eu: Formato aukerei buruzko informazio gehiago.

en: <p>No guidelines available.</p>
eu: <p>Ez dago argibiderik erakusgarri.</p>

en: <p>These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.</p>
eu: <p>Honako hauek dira input formato honi buruz kideek ikusiko dituzten argibideak. Iragazkien ezarpenetatik eratortzen dira automatikoki.</p>

en: Formatting guidelines
eu: Formatoari buruz

en: No settings are available.
eu: Ezarpenik ez erabilgarri.

en: Input format
eu: Input formatoa

en: Input formats
eu: Input formatoak

en: HTML filter
eu: HTML iragazkia

en: PHP evaluator
eu: PHP ebaluatzailea

en: Line break converter
eu: Lerro jauzi bihurtzailea

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
eu: Kideek HTMLa baliatu dezaketen erabaki eta zein etiketa erabil ditzaketen mugatzeko aukera ematen dizu.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
eu: PHP kodea exekutatzen du. Arduradunek bakarrik izan beharko lukete iragazki hau erabilgarri.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
eu: Lerro jauziak HTML bihurtzen ditu (&lt;br&gt; and &lt;p&gt; etiketa bihurtuz alegia).

en: Filter HTML tags
eu: HTML etiketak iragazi

en: Strip tags
eu: Etiketak kendu

en: Escape tags
eu: Etiketak eskapatu

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip tags", dangerous tags are removed (see below).  If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
eu: Nola jokatu HTML etiketekin kideek erantsitako edukia jasotzean. "Etiketak kendu" ezarriz gero, arriskutsuak diren etiketak ezabatu egingo dira (ikus jarraian). "Etiektak eskapatu" ezarriz gero, berriz, HTMLa idatzi bezala erakutsiko da.

en: If "Strip tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. Javascript event attributes are always stripped.
eu: "Etiketak kendu" ezarriz gero, kendu behar ez diren etiketak bereizi ditzakezu. Javascript atributuak ere ezabatu egingo dira.

en: HTML style attributes
eu: HTML estilo atributuak

en: Allowed
eu: Baimenduta

en: Removed
eu: Ezabatuta

en: If "Strip tags" is selected, you can choose whether "STYLE" attributes are allowed or removed from input.
eu: "Etiketak kendu" ezarriz gero, kendu edo pasatzen utzi beharreko "STYLE" atributuak bereiz ditzakezu.

en: filter
eu: iragazkia

en: Enable threaded discussions about general topics.
eu: Mintzagai orokorrei buruzko harilkatutako eztabaidak eratzen ditu.

en: Forums are threaded discussions based on the taxonomy system.  For the forums to work, the taxonomy module has to be installed and enabled.  When activated, a taxonomy vocabulary (eg. "forums") needs to be <a href="%created">created</a> and bound to the node type "forum topic".
eu: Berriketaguneak taxonomia sistemaren baitan harilkatutako eztabaidak dira. Berriketaguneak erabilgarri izateko, taxonomia moduluak ezarrita eta gaituta egon behar du. Gaituta dagoenean, taxonomia hiztegi bat <a href="%created">sortu</a> behar da ("berriketa guneak" esaterako), eta "berriketako mintzagai" nodo motari egokitu behar zaio.

en: A forum is a threaded discussion, enabling users to communicate about a particular topic.
eu: Berriketagunea harilkatutako eztabaida da, kideei mintzagai jakin baten inguruan jarduteko aukera emango diena.

en: forum topic
eu: mintzagaia

en: Forum vocabulary
eu: Berriketagunerako hiztegia

en: The taxonomy vocabulary that will be used as the navigation tree.  The vocabulary's terms define the forums.
eu: Nabigatzeko adartza gisa erabiliko den taxonomia hiztegia. Hiztegiko terminoak izango dira eztabaidaguneak sortuko dituztenak.

en: You can choose forums which will not have topics, but will be just containers for other forums.  This lets you both group and nest forums.
eu: Mintzagairik zuzenean jasoko ez duten berriketaguneak sor ditzakezu, bere baitan beste berriketagune batzuk jasotzeko besterik izango ez direnak. Honela guneak multzoka eta batzuk besteen baitan jarrita antolatu ahal izango dituzu.

en: Forum structure settings
eu: Berriketagunearen antolaketarako ezarpenak

en: This text will be displayed at the top of the forum submission form.  Useful for helping or instructing your users.
eu: Berriketaguneko bidalketa orriaren buruan erakutsiko da testu hau. Kideei lagundu edo argibideak emateko leku aproposa da.

en: Forum icon path
eu: Berriketagunearen ikonoaren bide-izena.

en: The path to the forum icons.  Leave blank to disable icons.  Don't add a trailing slash.  Default icons are available in the "misc" directory.
eu: Berriketaguneko ikonoen bide-izena. Hutsik utzi ikonorik ez erabiltzekotan. Ez jarri zehar-marrarik amaieran.

en: Hot topic threshold
eu: Mintzagai beroaren atalasea

en: The number of posts a topic must have to be considered <strong>hot</strong>.
eu: Mintzagaiak eduki beharreko mezu kopurua <strong>beroa</strong> dela adierazteko.

en: Topics per page
eu: Orriko bakoitzeko mintzagai kopurua

en: The default number of topics displayed per page; links to browse older messages are automatically being displayed.
eu: Orri bakoitzeko erakutsi beharreko lehenetsitako mintzagai kopurua; mezu zaharragoak erakusteko estekak automatikoki gehituko dira.

en: Posts - most active first
eu: Mezuak - bizienak lehendabizi.

en: Posts - least active first
eu: Posts - motelenak lehendabizi

en: Default order
eu: Lehenetsitako hurrenkera

en: The default display order for topics.
eu: Mintzagaiak zerrendatzeko lehenetsitako hurrenkera.

en: Forum viewing options
eu: Berriketagunea erakusteko ezarpenak

en: Number of topics in block
eu: Blokeetan erakutsi beharreko mintzagai kopurua

en: The number of topics to show in the "Forum topics" block.  To enable the block, go to the <a href="%block-administration">block administration</a> page.
eu: "Berriketaguneko mintzagaiak" blokean erakutsi beharreko mintzagai kopurua. Blokea gaitzeko, jo ezazu <a href="%block-administration">blokeen antolaketa</a> orrira.

en: "Forum topic" block settings
eu: "Berriketaguneko mintzagaiak" blokearen ezarpenak

en: Forum topics
eu: Berriketaguneko mintzagaiak

en: Active forum topics:
eu: Zabalik dauden mintzagaiak:

en: New forum topics:
eu: Mintzagai berriak:

en: Read the latest forum topics.
eu: Irakurri azken mintzagaiak.

en: forums
eu: berriketaguneak

en: previous forum topic
eu: hurrengo mintzagaia

en: next forum topic
eu: aurreko mintzagaia

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
eu: %forum berriketagunea beste gune batzuen biltokia besterik ez da. Aukeratu mesedez bere azpiko guneren bat.

en: Leave shadow copy
eu: Utzi kopia bat itzal moduan

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
eu: Mintzagaia lekuz aldatuz gero, esteka bat utz dezakezu gune zaharrean gune berrira zuzenduta.

en: %time ago<br />by %author
eu: duela %time<br/>%author(e)k egina

en: Topic
eu: Mintzagaia

en: Created
eu: Sortua

en: Last reply
eu: Azkeneko erantzuna

en: Warning
eu: Kontuz

en: My forum discussions.
eu: Nire eztabaidak.

en: Active forum discussions.
eu: Zabalik dauden eztabaidak.

en: You are not allowed to post a new forum topic.
eu: Ez duzu mintzagai berria eransteko ahalmenik.

en: <a href="%login">Login</a> to post a new forum topic.
eu: Egizu <a href="%login">login</a> mintzagai berria eransteko.

en: No forums defined
eu: Ez dago berriketagunerik.

en: Forum
eu: Berriketagunea

en: Topics
eu: Mintzagaiak

en: Posts
eu: Mezuak

en: %a new
eu: %a berria

en: This topic has been moved
eu: Mintzagai hau lekuz aldatu da

en: create forum topics
eu: mintzagaia sortu

en: forum
eu: berriketagunea

en: %locale language added. You can now import a translation. See the <a href="%locale-help">help screen</a> for more information.
eu: %locale hizkuntza gehitu da. Itzulpena inportatu dezakezu orain. Ikus <a href="%locale-help">argibide orria</a> azalpen gehiagotarako.

en: %locale language added.
eu: %locale hitzkuntza gehitu da.

en: English name
eu: Ingelesezko izena

en: Translated
eu: Itzulita

en: delete locale
eu: locale-a ezabatu

en: From language list
eu: Hizkuntza zerrendatik

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
eu: Aukeratu zeure hizkuntza hemen, edo gehitu beherago, aurkitzen ez baduzu.

en: Commonly this is an <a href="%iso-codes">ISO 639 language code</a> with an optional country code for regional variants. Examples include 'en', 'en-US' and 'zh-cn'.
eu: Normalean <a href="%iso-codes">ISO 639 hizkuntza kodea</a> izaten da hau, herrialde mailako kode gehigarri batez aukeran. Esate baterako 'en', 'en-US', 'zh-cn'.

en: Language name in English
eu: Hizkuntzaren ingelesezko izena

en: Name of the language. Will be availabale for translation in all languages.
eu: Hizkuntzaren izena. Hizkuntza guztietara itzultzeko moduan jasoko da.

en: Already added languages
eu: Dagoeneko erantsitako hizkuntzak

en: Languages not yet added
eu: Ezarri gabeko hizkuntzak

en: A gettext Portable Object (.po) file.
eu: Gettext Portable Object (.po) fitxategia.

en: Import into
eu: Nora inportatu:

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
eu: Aukeratu zein hizkuntzatara erantsi behar dituzun esaldiak. Ezarrita ez dagoen hizkuntzaren bat aukeratzen baduzu, hizkuntza bera ere gaituko da.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
eu: Igotako fitxategiko esaldiek aurretik daudenak ordezkatuko dituzte, berriak gehitu egingo dira.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
eu: Lehendik dauden esaldiak berean gordeko dira, berriak direnak bakarrik gehituko dira.

en: Unsupported language selected for import.
eu: Onarpenik gabeko hizkuntza aukeratu duzu inportaziorako.

en: Translation file broken: Could not be read.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ezin da irakurri.

en: Translation file broken: no header.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: burukorik ez.

en: Translation successfully imported. %number translated strings added to language.
eu: Itzulpena zuzen inportatu da. %number esaldi gehitu zaizkio hizkuntzari.

en: Translation imported into %locale, %num translated strings added to language.
eu: %locale hizkuntzan jaso da itzulpena, %num esaldi gehitu zaizkio.

en: Translation import failed: file %filename cannot be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du: ezin izan da %filename fitxategia irakurri.

en: Translation file broken: expected 'msgstr' in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: 'msgstr' espero zen %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected 'msgid_plural' in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko 'msgid_plural' %line lerroan.

en: Translation file broken: syntax error in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: sintaxi errorea %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected 'msgid' in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko 'msgid' %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected 'msgstr[]' in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko 'msgstr[]' %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected 'msgstr' in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko 'msgstr' %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected string in line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko katea %line lerroan.

en: Translation file broken: unexpected end file at line %line.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ustekabeko lerro amaiera %line lerroan.

en: Translation file broken: plural formula couldn't get parsed.
eu: Itzulpen fitxategia hondatuta dago: ezin pluraleko formula bereizi.

en: Export translation
eu: Itzulpena esportatu

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
eu: Aukeratu zein hizkuntzatara esportatu behar duzun gettext Portable Object (.po) fitxategia.

en: <p>Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.</p>
eu: <p> Gettext Portable Object Template (.pot) fitxategia sortu Drupaleko interfazeko esaldien databaseko itzulpen guztiak jasoz.</p>

en: PO file for locale %locale downloaded.
eu: %locale locale-aren PO fitxategia jaitsi da.

en: Deleted string
eu: Ezabatutako esaldia

en: Original text
eu: Jatorrizko esaldia

en: Strings to search for
eu: Bilatu beharreko esaldia

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eu: Hutsik utzi esaldi guztiak erakusteko. Bilaketak letra larriak bereizten ditu.

en: All languages
eu: Hizkuntza oro

en: English (provided by Drupal)
eu: Ingelesa (Drupalek dakarrena)

en: All strings in that language
eu: Hizkuntza honetako esaldi guztiak

en: Only translated strings
eu: Itzulitako esaldiak bakarrik

en: Only untranslated strings
eu: Itzuli gabeko esaldiak bakarrik

en: Enables the translation of the user interface to languages other than English.
eu: Interfazea ingelesa ez beste hizkuntzatara itzultzeko aukera eskaintzen du.

en: <p>Drupal allows you to translate the interface to a language other than English. This page provides an overview of the installed languages. You can add more languages on the <a href="%add-language">add language page</a>, or directly by <a href="%import">importing a translation</a>. If there are multiple languages enabled, registered users will be able to set their preference. The site default will be used for users without their own settings, including anonymous visitors.</p><p>There are different approaches to translate the Drupal interface: either by <a href="%import">importing</a> an existing translation, by <a href="%search">translating everything</a> yourself, or by using a combination of these.</p>
eu: <p>Drupalek interfazea ingelesea ez beste hizkuntzatara itzultzeko aukera eskaintzen dizu. Orri honek dagoeneko ezarrita dauden hizkuntzen ikuspegi orokorra ematen du. Hizkuntza gehiago gehitu ditzakezu <a href="%add-language">hizkuntza gehitzeko orrian</a>, edo zuzenean <a href="%import">itzulpena inportatzean</a>. Hizkuntza bat baino gehiago ezarriz gero, izena emandako kideek eurena hautatzeko ahalmena izango dute. Lehenetsitakoa erabiliko da ezarpen hori egin ez duten kideekin, eta baita bisitari anonimoekin ere.</p><p>Bide bat baino gehiago dago Drupalen interfazea itzultzeko: dagoeneko eratutako <a href="%import">itzulpena inportatuz</a>, zerorrek <a href="%search">dena itzuliz</a> nahiz bi era horiek erabiliz.</p>

en: localization
eu: itzulpena

en: manage languages
eu: hizkuntzak ezarri

en: import
eu: inportatu

en: export
eu: esportatu

en: confirm
eu: konfirmatu

en: Selecting a different locale will change the interface language of the site.
eu: Beste itzulpen bat hautatuz gero webgunearen inferfazeko hizkuntza aldatu egingo da.

en: %locale language removed.
eu: %locale hizkuntza ezabatua.

en: Delete language '%name'
eu: Ezabatu '%name' hizkuntza

en: Are you sure you want to delete the language and all data associated with it?
eu: Baieztatu ezazu mesedez hizkuntza eta dagozkion esaldi guztiak ezabatu nahi dituzula.

en: You need to specify both the language code and the English name of the new language.
eu: Hizkuntza berriaren hizkuntza kodea eta bere ingelesezko izena, biak zehaztu behar dituzu.

en: The language %language (%code) is already set up.
eu: %language (%code) hizkuntza ezarrita dago.

en: Translation import failed.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du.

en: administer locales
eu: itzulpenak ezarri

en: locale
eu: itzulpena

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Thu
eu: Osg

en: Fri
eu: Otl

en: Sat
eu: Lar

en: Sun
eu: Iga

en: Mon
eu: Alh

en: Tue
eu: Art

en: Wed
eu: Azk

en: reset menu item
eu: berregin menu aukera

en: disable menu item
eu: ezgaitu menu aukera

en: delete menu item
eu: ezabatu menu aukera

en: reset menus
eu: berregin menuak

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eu: Webguneko nabigazio menua antolatzeko aukera eskaintzen die web arduradunei.

en: Select an operation from the list to move, change, or delete a menu item.
eu: Aukeratu zerrendako eragiketa menuko aukera mugitu, aldatu edo ezabatzeko.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the %blocks administration page.
eu: Idatzi zure menu berriarentzako izena. Gogoan izan bloke sortu berria gaitu behar duzula %blocks antolaketa orrian.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
eu: Idatzi menuko aukera berriaren izena, aurkibidea, kokapena eta zabalera.

en: Reset
eu: Berregokitu

en: All menu items reset.
eu: Berregokitu menu aukera guztiak.

en: Are you sure you want to reset all menu items to their default settings? Any custom menu items will be lost.
eu: Konfirmatu ezazu mesedez menu aukera guztiak euren jatorrizko ezarpenetara berregokitu nahi dituzula. Geroztik egindako egokitzapen oro galduko da.

en: Menu item reset.
eu: Berregokitu menu aukera.

en: Are you sure you want to reset this item to its default values?
eu: Konfirmatu ezazu mesedez aukera hau bere jatorrizko ezarpenetara berregokitu nahi duzula.

en: Menu item deleted.
eu: Menu aukera ezabatu da.

en: Are you sure you want to delete this custom menu item?
eu: Konfirmatu ezazu mesedez egokitutako menu aukera hau ezabatu behar dela.

en: Menu item disabled.
eu: Menu aukera ezgaitua.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
eu: Menu aukera baten gainetik pasatzean erakutsi beharreko azalpena.

en: The Drupal path this menu item links to.
eu: Menu aukera honi dagokion Drupaleko lotura.

en: Since a menu item "%old" already exists for "%path", this menu item is shortcut to that location.
eu: "%old" menu aukera badagoenez aurretik ere "%path" honetarako, menu aukera hau harako lasterbidea izango da.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eu: Aukerakoa. Pisu gehieneko aukerak menuan behera egingo dute, arinenak gora egingo duten bezala.

en: You must specify a title.
eu: Titulua ezinbestekoa da.

en: You must specify a path.
eu: Aurkibidea ezinbestekoa da.

en: Updated menu item %title.
eu: %title menu aukera eguneratu da.

en: Created new menu item %title.
eu: %title menu aukera sortu da.

en: Since a menu item %old already exists for %path, this new menu item was created as a shortcut to that location.
eu: %old menu aukera badagoenez aurretik ere %path honetarako, menu aukera hau harako lasterbidea izango da.

en: enable
eu: gaitu

en: reset
eu: berregokitu

en: menu
eu: menua

en: Node type: %module
eu: Nodo mota: %module

en: The core that allows content to be submitted to the site.
eu: Ekarpenak jasotzeko lana egiten duen motorra.

en: Settings for the core of Drupal. Almost everything is a node so these settings will affect most of the site.
eu: Drupalen motorraren ezarpenak. Ia dena jasotzen denez nodoetan, ezarpen hauek webguneko eduki gehienetan eragingo dute.

en: Matching nodes ranked in order of relevance
eu: Bat datozen nodoak garrantziaren arabera zerrendatuta.

en: Number of posts on main page
eu: Atariko orrian erakutsi beharreko ekarpen kopurua.

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
eu: Atariko orria bezalako bilduma-orrietan orri bakoitzeko erakutsi beharreko ekarpenen gehienezko kopurua.

en: Length of trimmed posts
eu: Ekarpenen aurrerapenaren luzera.

en: 200 characters
eu: 200 karaktere

en: 400 characters
eu: 400 karaktere

en: 600 characters
eu: 600 karaktere

en: 800 characters
eu: 800 karaktere

en: 1000 characters
eu: 1000 karaktere

en: 1200 characters
eu: 1200 karaktere

en: 1400 characters
eu: 1400 karaktere

en: 1600 characters
eu: 1600 karaktere

en: 1800 characters
eu: 1800 karaktere

en: 2000 characters
eu: 2000 karaktere

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post.  Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed.  The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc.  To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eu: Ekarpenaren aurrerapen gisa azalduko den zatian jaso beharreko gehienezko karaktere kopurua. Ekarpen luzeak nondik eten erabakitzeko erabiliko du Drupalek neurri hau. Bereizitako zati hau atariko orri, XML iturburu e.a.etan aurrerapen modura erakutsiko da ekarpenak erakustean. Aurrerapen hauek ez erabiltzekotan, ezarri 'Mugagabea'. Ezarpen honek hemendik aurrera jaso edo editatutako edukiari eragingo dio, eta ez aurretik dagoenari.

en: Preview post
eu: Ekarpena aurreikusi

en: Must users preview posts before submitting?
eu: Derrigor aurreikusi behar al dute kideek euren ekarpena bidali aurretik?

en: read more
eu: Irakurri gehiago

en: Read the rest of this posting.
eu: Gainontzekoa irakurri.

en: content
eu: edukia

en: create content
eu: sortu edukia

en: revisions
eu: aldaerak

en: View posts that are new or updated
eu: Ikusi aldatu edo berriki jasotako ekarpenak

en: View posts that need approval
eu: Ikusi onetsi beharreko ekarpenak

en: View posts that are promoted
eu: Ikusi sustatutako ekarpenak

en: View posts that are not promoted
eu: Ikusi sustatu gabeko ekarpenak

en: View posts that are sticky
eu: Ikusi finkatutako ekarpenak

en: View posts that are unpublished
eu: Ikusi argitaragabeko ekarpenak

en: Approve the selected posts
eu: Onetsi aukeratutakoak

en: Promote the selected posts
eu: Sustatu aukeratutakoak

en: Make the selected posts sticky
eu: Finkatu aukeratutakoak

en: Demote the selected posts
eu: Atzeratu aukeratutakoak

en: Unpublish the selected posts
eu: Argitatik kendu aukeratutakoak

en: Filter
eu: Bereizketa

en: Filter options
eu: Bereizketa aukerak

en: Update options
eu: Aukerak eguneratu

en: The content settings have been reset to their default values.
eu: Edukiaren ezarpenak jatorrizko balioetara itzuli dira.

en: type
eu: mota

en: revision #%r revised by %u on %d
eu: %u-k %d-n burututako #%r aldaera

en: rollback
eu: lehengoratu

en: Rolled back to revision %revision of %title
eu: %revision aldaerara lehengoratu da %title

en: Deleted revision %revision of %title
eu: %title-ren %revision aldaera ezabatu egin da

en: Syndicate
eu: Sindikatu

en: You have to specify a valid title.
eu: Izenburu egoki bat eman behar diozu.

en: You have to specifiy a valid date.
eu: Data egoki bat eman behar diozu.

en: Authored by
eu: Egilea:

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Authoring information
eu: Sorrerari buruz

en: Published
eu: Argitaratua

en: In moderation queue
eu: Onespen zerrendan

en: Promoted to front page
eu: Atariko orrira sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrendaren buruan finkatua

en: Create new revision
eu: Aldaera berria sortu

en: Options
eu: Aukerak

en: Submit %name
eu: %name bidali

en: Add a new %s.
eu: %s berria erantsi.

en: Choose the appropriate item from the list:
eu: Aukeratu zerrendako sarrera egokia:

en: Preview trimmed version
eu: Aurreratutako aldaera aurreikusi

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication. You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.
eu: Zure ekarpenaren aurreratutako zatiak atariko orrian edo sindikatutakoan izango duen itxura erakutsiko dizu. "&lt;!--break--&gt;" mugatzaile txertatu dezakezu (komatxorik gabe) zure ekarpena nondik eten behar den zuzenago erabakitzeko.

en: Preview full version
eu: Aurreikusi osorik

en: %type: updated %title.
eu: %type: %title eguenratu da.

en: The %post was updated.
eu: %post-a eguneratu da.

en: %type: added %title.
eu: %type: %title erantsi da.

en: Your %post was created.
eu: Zure %post sortu da.

en: %type: deleted %title.
eu: %type: %title ezabatu da.

en: The node has been deleted.
eu: Nodoa ezabatu da.

en: Preview %name
eu: Aurreikusi %name

en: Delete %name
eu: Ezabatu %name

en: publish
eu: argitaratu

en: promote
eu: sustatu

en: moderate
eu: onetsi

en: sticky
eu: finkatu

en: revision
eu: zuzendu

en: administer nodes
eu: kudeatu nodoak

en: access content
eu: edukia ikusi

en: node
eu: nodoa

en: Existing system path
eu: Badagoen sistemako aurkibidea

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
eu: Zehaztu mozorrotu nahi duzun aurreko aurkibidea. Esate baterako: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: New path alias
eu: Ordezko aurkibide berria

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed.  For example, type "about" when writing an about page.  Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
eu: Zehaztu aurrekoaren ordez erabiliko den aurkibide alternatiboa. Esate baterako, idatzi "argibide" argibide orri bat erakusteko. Aurkibide relatiboa erabili eta ez erantsi barrarik amaieran, huts egingo baitu orduan.

en: The path is invalid.
eu: Bide-izena baliogabea da.

en: The path is already in use.
eu: Bide-izena dagoeneko erabiltzen da.

en: Path alias
eu: Ordezko aurkibidea

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed.  For example, type "about" when writing an about page.  Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
eu: Nahi izanez gero, zehaztu  nodo hau erakusteko erabiliko den ordezko URLa. Esate baterako, idatzi "argibide" argibide orri bat erakusteko. Aurkibide relatiboa erabili eta ez erantsi barrarik amaieran, huts egingo baitu orduan.

en: path
eu: bide-izena

en: Enables your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
eu: Aukera anitzeko erantzunak eskaintzen dituen edozein gairen inguruko inkestak sortzeko aukera eskaintzen du.

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
eu: Bisitariek euren botoa emanez erantzun aukera anitzeko galdera da inkesta.

en: Most recent poll
eu: Inkesta berriena

en: Poll
eu: Inkesta

en: Negative values are not allowed.
eu: Ez dago balio negatiboak erabiltzerik.

en: You must fill in at least two choices.
eu: Bi aukera eman behar dituzu gutxienez.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
eu: Epe honen ondoren inkesta automatikoki itxiko da.

en: polls
eu: inkestak

en: View the list of polls on this site.
eu: Ikusi webguneko

en: poll
eu: inkesta

en: open
eu: zabalik

en: closed
eu: itxita

en: Total votes
eu: Botuak guztira

en: Your vote was recorded.
eu: Zure botua jaso da

en: You didn't specify a valid poll choice.
eu: Ez duzu inkestarako aukera egokirik zehaztu

en: older polls
eu: inkesta zaharragoak

en: View the current poll results.
eu: Ikusi oraingo inkestaren emaitza.

en: 1 vote | %count votes
eu[0]: botu 1
eu[1]: %count botu

en: create polls
eu: inkestak sortu

en: vote on polls
eu: inkestatan botua eman

en: Support for configurable user profiles.
eu: Kideen profilak egokitzeko aukera

en: profiles
eu: profilak

en: add field
eu: eremua gehitu

en: The content of this field is private and only visible to yourself.
eu: Eremu honetako edukia pribatua da eta zeuk bakarrik ikusiko duzu.

en: Put each item on a separate line or separate them by commas.  No HTML allowed.
eu: Jarri item bakoitza lerro bereizi baten edo komaz bereizita. Ez dago HTMLa erabiltzerik.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
eu: Eremu honetako edukia pribatua da eta ez da publikoki erakutsiko.

en: The field %field is required.
eu: %field eremua ezinbestekoa da.

en: The specified form name contains one or more illegal characters.  Spaces or any other special characters expect dash (-) and underscore (_) are not allowed.
eu: Eskaera orriaren izenak zilegi ez diren kakaktere bat edo gehiago ditu. Ezin erabil daiteke gidoia (-) edo azpimarra (_) ez beste hutsarte ez karaktere berezirik.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
eu: Zehaztutako eskaera orriaren izena Drupalek bakarrik erabil dezake.

en: Edit %type
eu: %type editatu

en: Category
eu: Kategoria

en: The category the new field should be part of.  Categories are used to group fields logically.  An example category is "Personal information".
eu: Zein kategoriatan txertatu behar den eremu berria. Kategoriak eremuak logikoki antolatzeko erabiltzen dira. Esate baterako "Datu pertsonalak".

en: The title of the new field.  The title will be shown to the user.  An example title is "Favorite color".
eu: Eremu berriaren izenburua. Erabiltzaileari erakutsiko zaion izena. Esate baterako "Kolore gustukoena".

en: The name of the field.  The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields.  Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
eu: Eremuaren izena. Eskaera orrirako izena da, ez zaio erabiltzaileari erakutsiko, HTML kodean eta URL ean erabiltzeko da.
    Zertan ari zaren garbi jakin ezean, hobe duzu <code>profile_</code> aurrizkiaz izendatzea eremuaren izena, sistemako bestelako eremuekin nahasketarik gerta ez dadin. Ezin erabil daiteke gidoia (-) edo azpimarra (_) ez beste hutsarte ez karaktere berezirik. Esate baterako, izen egokiak izan daitezke "profile_gustuko_kolore" edo "profile_kolore".

en: Explanation
eu: Argibidea

en: An optional explanation to go with the new field.  The explanation will be shown to the user.
eu: Eremu berriari lagunduko dion aukerako azalpena. Erabiltzaileari laguntzeko aproposa.

en: Selection options
eu: Hautaketa zerrendarako aukerak

en: A list of all options.  Put each option on a separate line.  Example options are "red", "blue", "green", etc.
eu: Aukera guztien zerrenda. Idatzi aukera bakoitza lerro bereizi baten. Esate baterako "gorria", "urdina", "berdea", e.a.

en: The weights define the order in which the form fields are shown.  Lighter fields "float up" towards the top of the category.
eu: Pisuak eremuak erakutsiko diren hurrenkera erabakitzen du. Arinenek gora joko dute dagokien kategorian.

en: Visibility
eu: Ikusgarri

en: Private field, content only available to privileged users.
eu: Eremu pribatua, ahalmen egokia duten kideek bakarrik ikus dezakete.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
eu: Eremu publikoa. Kidearen orrian erakutsiko da, baina ez kideen zerrendan.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
eu: Eremu publikoa. Kidearen orrian nahiz kideen zerrendan ageriko da.

en: The title of the page showing all users with the specified field.  The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value.  An example page title is "People whose favorite color is %value".  Only applicable if the field is configured to be shown on member list pages.
eu: Eremu jakin hori duten kide guztiak zerrendatuko dituen orriaren izenburua. <code>%value</code> hitza dagokion balioaz ordezkatuko da. Esate baterako "%value kolorea gustuko duen jendea". Eremuak kideen zerrendan erakusgarri bezala ezarrita egon beharko du hala ager dadin.

en: The title of the page showing all users with the specified field.  Only applicable if the field is configured to be shown on member listings.
eu: Eremu jakin hori duten kide guztiak zerrendatuko dituen orriaren izenburua.  Eremuak kideen zerrendan erakusgarri bezala ezarrita egon beharko du hala ager dadin.

en: Save field
eu: Eremua jaso

en: No fields defined.
eu: Ez da eremurik sortu.

en: single-line textfield
eu: lerro bakarreko eremua

en: multi-line textfield
eu: lerro anitzeko eremua

en: checkbox
eu: ckeckbox

en: list selection
eu: hautaketa zerrenda

en: date
eu: data

en: profile
eu: nortasuna

en: Enables content to be moderated by the community.
eu: Jasotako edukia moderatzeko aukera ematen die partaideei.

en: The queue provides a way for your users to vote on submitted content. This is called <strong>moderation</strong>. Users can moderate a post up (give it a point), or down (subtract a point). The settings below give you control over how many points are required for the status of a post to be automatically changed. See individual items for details.
eu: Moderatzeke zerrendak jasotako ekarpenak onesteko edo baztertzeko aukera ematen du; horri esaten zaio <strong>moderazioa</strong>. Kideek puntu bat gehituz edo kenduz moderatu dezakete ekarpena. Hurrengo ezarpenak ekarpenaren egoera automatikoki aldatzeko behar den puntu kopurua erabakitzeko aukera ematen dizu. Ikus aukera bakoitza xehetasun gehiago nahi izanez gero.

en: Post threshold
eu: Ekarpen atalasea

en: When a post gets this number of moderation points, it is <strong>promoted to the front page</strong> automatically.
eu: Ekarpen batek moderazio puntu kopuru hau jasotzen duenean, <strong>atariko orrira sustatuko da</strong> automatikoki.

en: Dump threshold
eu: Zakarretarako atalasea

en: When a post drops below this number of points, its status is changed to <strong>unpublished</strong>.
eu: Ekarpen bat moderazio puntu kopuru jakin batetik behera jaisten denean, bere egoera <strong>argitaragabea</strong> izatera aldatzen da.

en: Expiration threshold
eu: Iraungitze atalasea

en: When a post gets this number of points, its status is changed to <strong>unpublished</strong>.
eu: Ekarpen batek moderazio puntu kopuru hau jasotzen duenean, bere egoera <strong>argitaragabea</strong> izatera aldatzen da.

en: Show comments
eu: Komentarioak erakutsi

en: Tick the box to show comments below the moderation form.
eu: Laukitxoa markatu komentarioak erakusteko moderazio orriaren ondoren.

en: submission queue
eu: ekarpen zerrenda

en: Moderation: approved %title.
eu: Moderazioa: %title onetsi da.

en: The post is promoted.
eu: Ekarpena sustatu da.

en: Moderation: declined %title (rollback).
eu: Moderazioa: %title baztertu egin da (aurrekoa berreskuratuz).

en: The post has been declined and the previous version has been restored.
eu: Ekarpena baztertu egin da eta aurreko bertsioa berreskuratu da.

en: Moderation: declined %title.
eu: Moderazioa: %title baztertu egin da.

en: Moderation: expired %title (rollback).
eu: Moderazioa: %title iraungi da (aurrekoa berreskuratu).

en: The post has expired and the previous version has been restored.
eu: Ekarpena iraungi da eta aurreko bertsioa berreskuratu da.

en: Moderation: expired %title.
eu: Moderazioa: %title iraungi da.

en: The post has expired.
eu: Ekarpena iraungi da.

en: Submission queue
eu: Ekarpen zerrenda.

en: neutral (+0)
eu: berean(+0)

en: post it (+1)
eu: sustatu (+1)

en: dump it (-1)
eu: baztertu (-1)

en: Your vote has been recorded.
eu: Zure botua jaso da.

en: When new content is submitted, it goes into the submission queue.  Registered users with the appropriate permission can access this queue and vote whether they think the content should be approved or not.  When enough people vote to approve the content, it is displayed on the front page.  On the other hand, if enough people vote to drop it, the content will disappear.
eu: Ekarpen berria jasotzen denean, ekarpen zerrendan jasotzen da. Ahalmen egokia duten kideek bakarrik ikus dezakete zerrenda hori, eta euren iritziaren arabera baloratu, sustatuz edo baztertuz. Ekarpena jende nahikoak sustatu duenean, atariko orria ageriko da. Eta alderantziz, jende nahikoak baztertzen badu, desagertu egingo da.

en: Your vote
eu: Zeure botua

en: Moderate
eu: Moderatu

en: Moderation results
eu: Moderazioaren emaitza

en: This node has not yet been moderated.
eu: Ekarpen hau ez da moderatu oraindik.

en: The post is queued for approval. You can check the votes in the <a href="%queue">submission queue</a>.
eu: Ekarpena moderatzeko zerrendatuta dago. <a href="%queue">Ekarpenen zerrendan</a> ikus ditzakezu botoak.

en: The post is queued for approval. The editors will decide whether it should be published.
eu: Ekarpena moderatzeko zerrendatuta dago. Editoreek erabakiko dute argitaratu behar den ala ez.

en: access submission queue
eu: ekarpen zerrenda ikusi

en: queue
eu: zerrenda

en: Enables site-wide keyword searching.
eu: Webgune osoko bilaketak egiteko aukera ematen du.

en: The search engine works by keeping an index of "interesting" words. To make sure we only get "interesting" words you need to set the following.
eu: Bilatzaileak hitz "interesgarrien" aurkibide bat jasotzen dihardu. "Interesgarriak" direnak bakarrik jasotzen direla ziurtatzeko, honako ezarpen hauek egin behar dituzu.

en: Search for older content.
eu: Eduki zaharrean bilatu.

en: search help
eu: bilaketarako laguntza

en: Minimum word length to index
eu: Indexatu beharreko hitzen gutxieneko neurria

en: The number of characters a word has to be to be indexed.  Words shorter than this will not be searchable.
eu: Zenbat karaktere behar dituen hitz batek gutxienez indexatua izateko. Ezin izango dira hitz laburragoak bilatu.

en: Minimum word length to search for
eu: Bila daitezkeen hitzen gutxieneko neurria

en: The number of characters a word has to be to be searched for.
eu: Bilatu beharreko hitzak izan beharreko gutxieneko karakterer kopurua.

en: Noise words
eu: Zarata hitzak

en: These words will not be indexed. Enter a comma separated list; linebreaks and whitespace do not matter.  Example: and, or, not, a, to, I, it, ...
eu: Hitz hauek ez dira aintzat hartuko. Idatzi komaz bereizitako zerrenda; lerro jauziak eta hutsarteak ez dute ajola. Esaterako: eta, edo, ez, bat, hori...

en: Help text position
eu: Argibidearen kokapena

en: Above search output
eu: Bilaketaren emaitzaren aurretik

en: Below search output
eu: Bilaketaren emaitzaren ondoren

en: Link from above search output
eu: Bilaketaren emaitzaren aurreko estekatik

en: Link from below search output
eu: Bilaketaren emaitzaren ondorengo estekatik

en: Where to show the help text for users on the search page.
eu: Non erakutsi behar da bilaketaren inguruko argibidea bilaketa orrian.

en: view results
eu: emaitza ikusi

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results.
eu: Bilaketak ez du emaitzarik jaso.

en: search content
eu: bilatu edukian

en: administer search
eu: kudeatu bilaketa

en: Logs access statistics for your site.
eu: Webguneko sarreren kontua jasotzen du.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="%statistics">site statistics</a> for the actual information.
eu: Drupalek webguneari buruz jasoko dituen datu estatistikoen ezarpenak. Ikus <a href="%statistics">estatistikak</a> oraingo berri izateko.

en: This page gives you an at-a-glance look at your most popular content.
eu: Eduki estimatuenaren inguruko ikuspegi at eskaintzen du orri honek.

en: This page shows access statistics for each page of your website.
eu: Orri honek webguneko orri bakoitzeko sarrera kopurua erakusten du.

en: This page shows access statistics for each user of your website.
eu: Orri honek webguneko kide bakoitzeko sarrera kopurua erakusten du.

en: This page shows access statistics for each hostname visiting your website.
eu: Orri honek webguneko ostalari bakoitzeko sarrera kopurua erakusten du.

en: statistics
eu: estatistikak

en: Stories are like newspaper articles. They tend to follow a publishing flow of <strong>submit -&gt; moderate -&gt; post to the main page -&gt; comments</strong>. Below you may fix a minimum word count for stories and also write some submission or content guidelines for users wanting to post a story.
eu: Albisteak egunkarietako berrien artzeko artikuluak dira. Argitaratze bidean hainbat urrats eman behar ditu: <strong>bidali -&gt; onespena jaso -&gt;atarikoan erakutsi -&gt;ekarpenak jaso</strong>. Behean albistea bidali ahal izateko izan beharreko gutxieneko hitz kopurua mugatu dezakezu, eta baita albistea bidali nahi duten kideentzako hainbat argibide eman, nahi izanez gero.

en: A story is similar to a newspaper article. If stories are moderated, the post will be submitted to the attention of other users and be queued in the submission queue.  Users and moderators vote on the posts they like or dislike, promoting or demoting them.  When a post gets above a certain threshold it automatically gets promoted to the front page.
eu: Albisteak egunkarietako berrien artzeko artikuluak dira. Albisteak moderatzen badira, ekarpena gainontzeko kideei zuzenduko zaie eta onespen zerrendan jasoko da. Kide eta moderatzaileek gustuko edo gustuko ez dituzten ekarpenak sustatu edo baztertu ditzakete euren gainean bozkatuz. Ekarpen batek gutxieneko sustapen maila bat lortzen duenean atariko orrian azaltzen da.

en: This text will be displayed at the top of the story submission form.  It is useful for helping or instructing your users.
eu: Albistea bidaltzeko formaren buruan azalduko da testu hau. Kideei lagundu edo argibideak emateko egokia da.

en: Minimum number of words
eu: Gutxieneko hitz kopurua.

en: story
eu: albistea

en: edit this story
eu: albistea editatu

en: The body of your story is too short. You need at least %words words to submit your story.
eu: Zure albistearen mamia laburregia da. %words hitz behar dituzu gutxienez zure albistea bidaltzeko.

en: create stories
eu: albisteak sortu

en: edit own stories
eu: norbere albisteak editatu

en: General configuration options for your site. Set up the name of the site, e-mail address used in mail-outs, clean URL options, caching, etc.
eu: Webgunearen ezarpen orokorrak. Idatzi hemen wegunearen izena, bidali beharreko posta-e. mezuetan ezarri beharreko bidaltzailearen helbidea, URL garbirako aukera, katxeratzea, e.a.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternately, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for the corresponding theme.
eu: Aukeratu zein itxura izango diren erabilgarri zure kideentzat eta baita lehenetsitakoa ere. Webguneari oro har dagozkion ezarpenak erabakitzeko, klikatu "egokitu" egitekoa goien. Bestela, ezarpen horiek baztertu eta itxura jakin bati dagozkionak zehazteko, klikatu "egokitu" esteka dagokion itxurarenean.

en: themes
eu: temak

en: modules
eu: moduluak

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: Locale settings
eu: Locale ezarpenak

en: Time zone
eu: Ordu zona

en: The name of this web site.
eu: Web gune honetako izena.

en: Mission
eu: Helburua

en: Your site's mission statement or focus.
eu: Zure web gunearen helburua edo zeregina.

en: Footer message
eu: Orri-oinako mezua

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Default 404 (not found) page
eu: 404 lehenetsia (ez da aurkitu) orria

en: Clean URLs
eu: Garbitu URLak

en: Cache support
eu: Cache oinarria

en: Cache settings
eu: Cachearen ezarpenak

en: Temporary directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: Download method
eu: Deskargatzeko metodoa

en: required
eu: beharrezkoa

en: Path to custom logo
eu: Webguneko logoaren aurkibidea

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
eu: Drupal jatorrizko logoaren ordez erabiliko den webguneko logo nagusirako aurkibidea

en: Primary links
eu: Esteka nagusiak

en: The HTML code for the primary links. If this field is empty, Drupal will automatically generate a set of links based on which modules are enabled.
eu: Esteka nagusien HTML kodea. Hutsik utziz gero, Drupalek automatikoki eratuko du esteka multzo bat gaituta dauden moduluen arabera.

en: Secondary links
eu: Bigarren mailako estekak

en: The HTML code for the secondary links.
eu: Bigarren mailako esteken HTMLa.

en: Search box
eu: Bilaketa kutxa

en: system
eu: sistema

en: Types
eu: Motak

en: Related terms
eu: Zerikusia duten gakoak

en: Hierarchy
eu: Adartzan

en: Single
eu: Zerrendan

en: Multiple
eu: Anitza

en: Multiple select
eu: Aukera anitza

en: Allows nodes to have more than one term in this vocabulary.
eu: Nodoek kategoria honetan gako bat baino gehiago izateko aukera emango du.

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
eu: Markatuz gero, nodo orori <strong>derrigor</strong> egokitu beharko zaio hiztegi honetako gako bat gutxienez.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
eu: Zerrendatan, pisu gehien duten hiztegiak amaiera aldera azalduko dira eta arinenak, berriz, hasiera aldean.

en: Updated vocabulary %name.
eu: %name hiztegia eguneratu da.

en: deleted vocabulary "%name".
eu: "%name" hiztegia ezabatu da.

en: Delete vocabulary "%name"
eu: "%name" hiztegia ezabatu.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary and all its terms?
eu: Egiaztatu ezazu mesedez hiztegi hau ezabatu egin nahi duzula.

en: Term name
eu: Gakoaren izena

en: The name for this term.  Example: "Linux".
eu: Gako honen izena. Esaterako "Linux".

en: A description of the term.
eu: Gakoaren inguruko argibideak.

en: root
eu: erroa

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: deleted term "%name".
eu: "%name" gakoa ezabatu egin da.

en: Delete term "%name"
eu: Ezabatu "%name" gakoa

en: Are you sure you want to delete the term?
eu: Egiaztatu ezazu mesedez gako hau ezabatu nahi duzula.

en: Node types
eu: Nodo motak

en: edit vocabulary
eu: hiztegia editatu

en: add term
eu: gakoa erantsi

en: preview form
eu: aurreikusi forma

en: edit term
eu: gakoa editatu

en: Enables the organization of content into categories.
eu: Edukia kategoriatan antolatzeko aukera ematen du.

en: administer taxonomy
eu: taxonomia antolatu

en: Users with the <a href="%permissions"><em>upload files</em> permission</a> can upload attachments. You can choose which node types can take attachments on the <a href="%workflow">workflow settings</a> page.
eu: <a href="%permissions"><em>Fitxategiak igo</em>tzeko ahalmena</a> duten kideek fitxategiak erantsi ditzakete. Zein nodo motak jaso ditzaketen erabaki dezakezu <a href="%workflow">jarraibide ezarpenak</a> orrian.

en: <p>If you want users to be able to attach files to nodes, check the <em>attachments</em> column in the appropriate column.</p>
eu: <p>Nodoei fitxategiak eransteko aukera eskaini nahi badiezu kideei, markatu <em>eranskinak</em> zutabea dagokion lerroan.</p>

en: uploads
eu: igoerak

en: Maximum total file size
eu: Gehienezko edukiera guztira

en: The maximum size of a file a user can upload in megabytes. Enter 0 for unlimited.
eu: Kideak igo ditzakeen fitxategien gehienezko tamaina megabytetan. 0 idatzi mugarik gabe uzteko.

en: Permitted file extensions
eu: Fitxategi luzapen erabilgarriak

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
eu: Rol honetako kideek igo ditzaketen fitxategi luzapenak. Hutsarteaz bereizita idatzi, punturik gabe.

en: Maximum file size per upload
eu: Igoera bakoitzeko gehienezko tamaina

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
eu: Kideak igo ditzakeen fitxategien gehienezko tamaina (megabytetan).

en: Total file size per user
eu: Kide bakoitzeko fitxategi edukiera

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
eu: Kide baten webgunean gorde ditzakeen fitxategien gehienezko tamaina guztira (megabytetan).

en: Settings for %role
eu: %role taldearentzako ezarpenak

en: Error attaching file %name: total file size exceeded
eu: Ezin izan da %name izeneko fitxategia erantsi: guztirako jarritako tamaina gainditzen du

en: Error attaching file %name: invalid extension
eu: Ezin izan da %name izeneko fitxategia erantsi: luzapen okerra

en: Error attaching file %name: exceeds maximum file size
eu: Ezin izan da %name izeneko fitxategia erantsi: gehienezko fitxategi tamaina gainditzen du

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Size
eu: Tamaina

en: List
eu: Zerrenda

en: Note: changes made to the attachments are not permanent until you save this post.
eu: Oharra: eranskinei egindako aldaketak ez dira behin betiko jasoko ekarpen hau gorde arte.

en: Attach new file
eu: Fitxategi berria erantsi

en: Attach
eu: Erantsi

en: upload files
eu: fitxategiak igo

en: upload
eu: igo

en: You must enter a username.
eu: Erabiltzaile izena sartu behar duzu.

en: The username cannot begin with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez hasi.

en: The username cannot end with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez bukatu.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eu: Erabiltzaile izenak ezin du eduki zuriune bat baino gehiago lerro batean.

en: The username contains an illegal character.
eu: Erabiltzaile izenak karaktere ilegal bat du.

en: The username is not a valid authentication ID.
eu: Erabiltzaile izena ez da autentikazio IDa balioduna.

en: You must enter an e-mail address.
eu: Helb. elek. sartu behar duzu.

en: The uploaded file was not an image.
eu: Bidalitako fitxategia ez da irudia.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
eu: Bidalitako fitxategia handiegia da; fitxategiaren gehienezko tamaina %size kB.ekoa da.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Igotako irudia handiegia da; honako hauek dira gehienezko neurriak: %dimensions (pixeletan).

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist.
eu: Ezin izan da irudia jaso; ez dago %directory izeneko direktoriorik.

en: The %u ID %s is already taken.
eu: %u IDa hartuta dago.

en: Matching users
eu: Bat datozen erabiltzaileak

en: Member for
eu: Noiztik kide:

en: User login
eu: Erabiltzailearen login-a

en: Who's new
eu: Nor da berria

en: Who's online
eu: Nor dago konektatuta

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Log in
eu: Sartu

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

en: Request new password via e-mail.
eu: Eskatu pasahitz berria posta elektronikoz.

en: There is currently %members and %visitors online.
eu: Orain %members eta %visitors daude konektatuta

en: There are currently %members and %visitors online.
eu: Orain %members eta %visitors daude konektatuta

en: Online users:
eu: Konektatutako erabiltzaileak

en: %user's picture
eu: %user kidearen argazkia

en: user
eu: kidea

en: my account
eu: nire kontua

en: log out
eu: irten

en: register
eu: izena eman

en: access rules
eu: sartzeko arauak

en: e-mail rules
eu: helb. elek. arauak

en: name rules
eu: izenaren arauak

en: roles
eu: egitekoak

en: permissions
eu: baimenak

en: The name %s has been denied access.
eu: Sarrera galarazi zaio %s izenari.

en: Session opened for %name.
eu: %name kidearentzat zabaldutako sesioa.

en: Sorry.  Unrecognized username or password.
eu: Barkatu. Erabiltzaile izena edo pasahitza ezezaguna.

en: Have you forgotten your password?
eu: Pasahitza ahantzi duzu?

en: Login attempt failed for %user: %error.
eu: Login saiakerak huts egin du %user kidearentzat: %error.

en: Enter your %s username, or an ID from one of our affiliates: %a.
eu: Sartu gure harpidedunen baten %s erabiltzaile izena, edo IDa: %a.

en: Enter your %s username.
eu: Sartu zure %s erabiltzaile izena.

en: Enter the password that accompanies your username.
eu: Idatzi zure kide-izenari dagokion pasahitza.

en: External load by %user using module %module.
eu: Kanpoko irakurketa %user kidearen eskutik, %module modulua erabiliz.

en: Invalid password for %s.
eu: pasahitz baliogabea %s(e)ndako

en: New external user: %user using module %module.
eu: Kanpoko kide berria: %user kidea %module modulua erabiliz.

en: Session closed for %name.
eu: %name kidearen jardunaldia itxi egin da.

en: Sorry. The username %name is not recognized.
eu: Barka. Ez dago %name izeneko kiderik.

en: Password mailed to %name at %e-mail.
eu: %name kidearentzako pasahitza bidali da %e-mail helbidera.

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Zure pasahitza eta beste zenbait argibide bidali dira zure posta-e. helbidera.

en: Error mailing password to %name at %e-mail.
eu: Ezin izan da pasahitza bidali %name kidearen %e-mail posta-e. helbidera.

en: Unable to send mail. Please contact the site admin.
eu: Ezin posta-e. mezua bidali. Jar zaitez kudeatzailearekin harremanetan mesedez.

en: Enter your username <strong><em>or</em></strong> your e-mail address.
eu: Idatzi zeure kide-izena <strong><em>nahiz</em></strong> posta-e. helbidea.

en: E-mail new password
eu: Bidali pasahitz berria posta elektronikoz

en: New user: %name %e-mail.
eu: Kide berria: %name %e-mail.

en: drupal user account details for %s
eu: %s-entzako kidetzari buruzko xehetasunak

en: %username,
    
    You may now login to %uri using the following username and password:
    
      username: %username
      password: %password
    
    %edit_uri
    
    --drupal
eu: %username,
    
    %uri helbidean login egin dezakezu honako kide-izena eta pasahitza erabiliz:
    
      kide-izena: %username
      pasahitza: %password
    
    %edit_uri
    
    --drupal

en: %u has applied for an account.
    
    %uri
eu: %u kidearentzako kontua sortu da. 
    
    %uri

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Eskerrik asko zure kontua sortzeagatik. Webgunearen kudeatzailearen onespenaren zain dago orain zure kontua.<br /> Bien bitartean, zure pasahitza eta beste hainbat azalpen bidali dira zure posta-e. helbidera.

en: Note: if you have an account with one of our affiliates (%s), you may <a href="%login_uri">login now</a> instead of registering.
eu: Oharra: gure afiliatu (%s) batean egindako kidetzarik izanez gero, oraintxe bertan egin dezakezu <a href="%login_uri">login</a> izena ematen ibili beharrean.

en: Your full name or your preferred username; only letters, numbers and spaces are allowed.
eu: Zure izen-abizenak eta kide-izena; letrak, zenbakiak eta hutsarteak bakarrik erabil daitezke hemen.

en: A password and instructions will be sent to this e-mail address, so make sure it is accurate.
eu: Pasahitza eta beste zenbait azalpen bidaliko dira posta-e. helbide honetara, egiaztatu ezazu zuzena dela.

en: Create new user account
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Your full name or your preferred username: only letters, numbers and spaces are allowed.
eu: Zure izen-abizenak eta kide-izena; letrak, zenbakiak eta hutsarteak bakarrik erabil daitezke hemen.

en: Insert a valid e-mail address.  All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
eu: Idatzi benetako posta-e. helbide bat. Sistemak jakinarazi beharreko ohar guztiak helbide horretara bidaliko dira. Helbide hau ez da inon argitaratuko, pasahitz berria eskatu edo zenbait albiste eta ohar jaso nahi izanez gero bakarrik erabiliko da.

en: Enter your new password twice if you want to change your current password, or leave it blank if you are happy with your current password.
eu: Idatzi zeure pasahitza bi bider zure oraingo pasahitza aldatu nahi baduzu, edo hutsik utzi aurrekoa mantendu nahi izanez gero.

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Select at least one role.  The user receives the combined permissions of all of the selected roles.
eu: Aukeratu egiteko bat gutxienez. Kideak aukeratutako egiteko guztiei dagozkien baimenen ahalmena jasoko du.

en: Account information
eu: Kontuaren informazioa

en: Check this box to delete your current picture.
eu: Markatu laukitxo hau zure oraingo irudia ezabatzeko.

en: Upload picture
eu: Irudia erantsi

en: Your virtual face or picture.  Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
eu: Zure alegiazko itxura edo argazkia. Gehienezko neurriak honako hauek dira: %dimensions; eta gehienezko tamaina, berriz, hau: %size kB.

en: The name %name has been denied access.
eu: %name kideari sarrera ukatu egin zaio.

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Save account
eu: Gorde kontua

en: Detected malicious attempt to alter a protected database field.
eu: Babestutako databaseko eremu bat aldatzeko saiakera atzeman da.

en: Delete account
eu: Ezabatu kontua

en: Failed to delete account: the account has to be blocked first.
eu: Kontua ezabatzeak huts egin du. Kontua blokeatu behar da aurretik.

en: Account details for %username at %site
eu: %username kidearen xehetasunak %site webgunean.

en: %username,
    
    Thank you for registering at %site. You may now log in to %login_uri using the following username and password:
    
    username: %username
    password: %password
    
    After logging in, you may wish to change your password at %edit_uri
    
    Your new %site membership also enables to you to login to other Drupal powered websites (e.g. http://www.drop.org/) without registering. Just use the following Drupal ID and password:
    
    Drupal ID: %username@%uri_brief
    password: %password
    
    
    --  %site team
eu: %username,
    
    Eskerrik asko gurean izena emateagatik. Login egin dezakezu orain %login_uri helbidean honako kide-izena eta pasahitza erabiliz:
    
    kide-izena: %username
    password: %password
    
    Login egin eta gero izango duzu pasahitza aldatzeko aukera %edit_uri helbidean.
    
    Gurean sortutako kidetzak Drupal erabiltzen duten beste webgunetan (http://www.drop.org/ esaterako) sartzeko aukera emango dizu berriro izena eman beharrik gabe. Aski duzu honako Drupal IDa eta pasahitza erabiltzea:
    
    Drupal IDa: %username@%uri_brief
    password: %password
    
    
    -- %site

en: Account details for %username at %site (pending admin approval)
eu: %username kidearen xehetasunak %site gunean (kudeatzailearen onespenaren zain)

en: %username,
    
    Thank you for registering at %site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been granted, you may log in to %login_uri using the following username and password:
    
    username: %username
    password: %password
    
    After logging in, you may wish to change your password at %edit_uri
    
    Your new %site membership also enables to you to login to other Drupal powered websites (e.g. http://www.drop.org/) without registering. Just use the following Drupal ID and password:
    
    Drupal ID: %username@%uri_brief
    password: %password
    
    
    --  %site team
eu: %username,
    
    Eskerrik asko gurean izena emateagatik. Zure kidetza sortzeko eskaria onarpenaren zain dago une honetan. Behin onetsiz gero, login egiteko aukera izango duzu %login_uri helbidean honako kide-izena eta pasahitza erabiliz:
    
    kide-izena: %username
    password: %password
    
    Login egin eta gero izango duzu pasahitza aldatzeko aukera %edit_uri helbidean.
    
    Gurean sortutako kidetzak Drupal erabiltzen duten beste webgunetan (http://www.drop.org/ esaterako) sartzeko aukera emango dizu berriro izena eman beharrik gabe. Aski duzu honako Drupal IDa eta pasahitza erabiltzea:
    
    Drupal IDa: %username@%uri_brief
    password: %password
    
    
    -- %site

en: Replacement login information for %username at %site
eu: %username kidearentzako logineko datuen ordezkapena %site gunean.

en: %username,
    
    Here is your new password for %site. You may now login to %login_uri using the following username and password:
    
    username: %username
    password: %password
    
    After logging in, you may wish to change your password at %edit_uri
eu: %username,
    
    Hona hemen zure pasahitz berria %site webgunerako. Login egin dezakezu orain %login_uri helbidean honako kide-izena eta pasahitza erabiliz:
    
    kide-izena: %username
    password: %password
    
    Login egin eta gero izango duzu pasahitza aldatzeko aukera %edit_uri helbidean.

en: Public registrations
eu: Izen emate publikoa

en: Only site administrators can create new user accounts.
eu: Webgunearen kudeatzaileek bakarrik sor ditzakete kidetza berriak.

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eu: Bisitariek eurek sor ditzakete euren kidetzak, ez dago kudeatzaileen onespen beharrik.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eu: Bisitariek eurek sor ditzakete euren kidetzak, baina kudeatzaileen onespena behar dute erabilgarri izateko.

en: User registration guidelines
eu: Kideen izen-ematerako argibideak

en: This text is displayed at the top of the user registration form.  It's useful for helping or instructing your users.
eu: Honako testu hau izen-emateko orriaren buruan azalduko da. Kide berriei argibideak emateko leku aproposa da.

en: User registration settings
eu: Kideen izen-ematerako ezarpenak

en: Subject of welcome e-mail
eu: Ongi-etorri mezuaren sujeta

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eu: Egokitu ezazu kide berriei izena eman ondoren bidaliko zaien ongi-etorri mezuaren sujeta.

en: Available variables are:
eu: Erabilgarri egongo diren aldagaiak honako hauek dira:

en: Body of welcome e-mail
eu: Ongi-etorri mezuaren mamia

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eu: Egokitu ezazu kide berriei izena eman ondoren bidaliko zaien ongi-etorri mezuaren mamia.

en: Subject of welcome e-mail (awaiting admin approval)
eu: Ongi-etorri mezuaren sujeta (kudeatzaileen onespenaren zain)

en: Customize the subject of your awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eu: Egokitu ezazu kide berriei izena eman ondoren (kudeatzaileen onespenaren zain) bidaliko zaien ongi-etorri mezuaren sujeta.

en: Body of welcome e-mail (awaiting admin approval)
eu: Ongi-etorri mezuaren mamia (kudeatzaileen onespenaren zain)

en: Customize the body of the awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
eu: Egokitu ezazu kide berriei izena eman ondoren (kudeatzaileen onespenaren zain) bidaliko zaien ongi-etorri mezuaren mamia.

en: Subject of password recovery e-mail
eu: Pasahitza berreskuratzeko mezuaren sujeta.

en: Customize the Subject of your forgotten password e-mail.
eu: Egokitu ezazu ahaztutako pasahitzaren mezuaren sujeta.

en: Body of password recovery e-mail
eu: Pasahitza berreskuratzeko mezuaren mamia

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
eu: Egokitu ezazu ahaztutako pasahitzaren mezuaren mamia.

en: User email settings
eu: Kideen posta-e. ezarpenak

en: Picture image path
eu: Irudiaren aurkibidea

en: Subdirectory in the directory "%dir" where pictures will be stored.
eu: Argazkiak jasotzeko erabiliko den "%dir" karpetaren azpikarpeta.

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eu: Oraindik argazkirik ez duten kideei egokitu beharreko argazkiaren URLa. Hutsik utzi behar ez bada.

en: Picture maximum dimensions
eu: Argazkiaren gehienezko neurriak

en: Maximum dimensions for pictures.
eu: Argazkien gehienezko neurriak.

en: Picture maximum file size
eu: Argazkiaren gehienezko fitxategi tamaina.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eu: Argazkien gehienezko fitxategi tamaian, kBetan.

en: Picture guidelines
eu: Argazkiaren betekizunak

en: User activity
eu: Kideen ariketa

en: Affects "Who's online" block.  A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
eu: "Nor dago online" blokeari dagokio. Kide online dagoela erabakiko da azken orria ikusi eta jarritako epea amaitu bitartean.

en: User list length
eu: Kideen zerrendaren luzera

en: "Who's online" block settings
eu: "Nor dago online" blokearen ezarpenak

en: Created a new user account.  No e-mail has been sent.
eu: Kidetza berria sortu da. Ez da posta-e. mezurik bidali.

en: Provide the username of the new account.
eu: Kontu berrirako kide-izena erabaki.

en: Provide the e-mail address associated with the new account.
eu: Kontu berriari egokitu beharreko posta-e. helbidea zehaztu.

en: Provide a password for the new account.
eu: Kontu berrirako pasahitza erabaki.

en: Create account
eu: Kontu berria sortu

en: Add rule
eu: Egitekoa gehitu

en: Check
eu: Egiaztatu

en: %test is not allowed.
eu: %test ez dago baimendua.

en: %test is allowed.
eu: %test baimendua dago.

en: Allow
eu: Baimendu

en: Deny
eu: Galarazi

en: Matches any number of characters, even zero characters
eu: Edozein kakatere kopuru nahiz zero karaktere bilatzen du.

en: Matches exactly one character.
eu: Karaktere bakarra bilatzen du.

en: Check e-mail address
eu: Egiaztatu posta-e. helbidea

en: Check username
eu: Egiaztatu kide-izena.

en: Save permissions
eu: Baimenak jaso

en: Save role
eu: Egitekoa jaso

en: Delete role
eu: Egitekoa ezabatu

en: Add role
eu: Egitekoa gehitu

en: Role name
eu: Egitekoaren izena

en: The name for this role.  Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
eu: Egiteko honentzako izena. Esaterako: "zuzentzaile", "itzultzaile", "antolatzaile".

en: ID
eu: IDa

en: operations
eu: eragiketak

en: blocked
eu: blokeatuta

en: active
eu: aktiboa

en: Drupal allows users to register, login, logout, maintain user profiles, etc.  No participant can use his own name to post content until he signs up for a user account.
eu: Drupalek izena eman, login nahiz logout egin, norbere berri jaso eta beste zenbait eragiketa egiteko aukera eskaintzen die erabiltzaileei. Ez dago norbere izena erabiltzerik aldez aurretik izena eman ezean.

en: Enter a simple pattern ("*" may be user as a wildcard match) to search for a username.  For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda".
eu: Idatzi eredu sinple bat ("*" erabil dezakezu komodin gisara) kide izena bilatzeko. Esaterako, "pe*" bilatuz gero, "peru", "pello" eta "pedro" aurkitu ditzakezu.

en: Enables the user registration and login system.
eu: Izena eman eta login egiteko eragiketak gaitzen ditu.

en: In order to use the full power of Drupal a visitor must sign up for an account. This page lets you setup how a user signs up, logs out, the guidelines from the system about user subscriptions, and the e-mails the system will send to the user.
eu: Drupalen ahalmen osoa erabiltzekotan izena eman behar du bisitariak. Orri honetan erabaki dezakezu nola eman behar duen izena bisitariak, nola logout egin, kidetzari buruzko zein arau jarraitu eta sistemak kideari bidali beharreko posta-e. mezuak zein diren.

en: 1 user | %count users
eu[0]: kide 1
eu[1]: %count kide

en: 1 guest | %count guests
eu[0]: gonbidatu 1
eu[1]: %count gonbidatu

en: administer users
eu: kideak antolatu

en: <p>The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time.  The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information.  It is vital to <a href="%watchdog">check the watchdog report</a> on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.</p>
eu: <p>Zelatari moduluak webgunea monitorizatzen du, sistemako gertaerak log baten jasoz, horretarako ahalmena duten kideen ikus ditzaten. Zelatariaren log-a erabilera, funtzionamendu, hutsegite, ohar eta eragiketei buruzko informazioa jasotzen duen zerrenda besterik ez da. Garrantzitsua da log hau aldian behin <a href="%watchdog">arakatzea</a> gertatzen ari denaren berri zuzena izateko era bakarra baita.</p>

en: The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time.  The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information.  It is vital to check the watchdog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
eu: Zelatari moduluak webgunea monitorizatzen du, sistemako gertaerak log baten jasoz, horretarako ahalmena duten kideen ikus ditzaten. Zelatariaren log-a erabilera, funtzionamendu, hutsegite, ohar eta eragiketei buruzko informazioa jasotzen duen zerrenda besterik ez da. Garrantzitsua da log hau aldian behin arakatzea gertatzen ari denaren berri zuzena izateko era bakarra baita.

en: Watchdog events about PHP and database errors.
eu: PHPk eta databaseak eragindako erroreak jaso.

en: Watchdog events that are from the web server, like 404s, etc.
eu: Web zerbitzariari dagozkion gertaeren jarraipena egin, hala nola 404ak, e.a.

en: Watchdog events that are "normal" and have no other classification.
eu: Ohiko gertaerak izan eta beste inongo sailetan jaso gabeko gertaeren jarraipena egiten du.

en: Watchdog events showing what users have searched for.
eu: Kideak bilatzen ibili direnaren jarraipena egiten du.

en: Watchdog events about adding, changing, and moderating nodes and comments.
eu: Nodo eta komentarioen sarrera, aldaketa eta onespenari buruzko gertaeren jarraipena egiten du.

en: Watchdog events that have to do with users and their accounts.
eu: Kideekin eta euren kidetzarekin zerikusia duten gertaeren jarraipena egin.

en: Watchdog events that don't stop normal operation, but are things you should know.
eu: Ohiko funtzionamendua galarazi ez baina ezagutu beharrekoak diren gertaeren jarraipena egiten du.

en: Logs and records system events.
eu: Sisteman gertatzen dena erregistratzen du

en: logs
eu: logak

en: view details
eu: xehetasunak ikusi

en: Date
eu: Data

en: Message
eu: Mezua

en: details
eu: xehetasunak

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik jasota.

en: Location
eu: Kokapena

en: administer watchdog
eu: zelataria egokitu

en: watchdog
eu: zelataria
