pathauto (6.x-1.x-dev) - en to cs translation catalogue (144 entries)

en: content
cs: obsah

en: Remove
cs: Odstranit

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: It appears that the <a href="@token_link">Token module</a> is not installed. Please ensure that you have it installed so that Pathauto can work properly. You may need to disable Pathauto and re-enable it to get Token enabled.
cs: Modul <a href="@token_link">Token</a> zřejmě není nainstalován. Ujistěte se, prosím, že jej máte nainstalovaný, aby mohl modul Pathauto správně pracovat. Možná budete muset Pathauto vypnout a znovu zapnout, abyste mohli zapnout Token.

en: Verbose
cs: Detailní výpis

en: Display alias changes (except during bulk updates).
cs: Zobrazit změny aliasů (mimo mnohonásobných úprav).

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
cs: Znak používaný pro oddělení slov v nadpisech (titles). Tímto znakem budou nahrazeny mezery mezi slovy a interpunkční znaménka (tečky, čárky, pomlčky atd.). Použití mezery nebo znaku plus (+) může způsobit neočekávaný výsledek.

en: Character case
cs: Velikost znaků

en: Leave case the same as source token values.
cs: Zanechat velikost písma jako ve zdrojových šablonách.

en: Change to lower case
cs: Převést na malá písmena

en: Maximum alias length
cs: Maximální délka aliasu

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka aliasu pro generování. Doporučeno je 100. Pro více informací se podívejte do <a href="@pathauto-help">nápovědy k modulu Pathauto</a>.

en: Maximum component length
cs: Maximální délka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka komponenty v aliasu (např. [title]). Doporučeno je 100. Pro více informací se podívejte na <a href="@paathauto-help">nápovědu k pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
cs: Maximální počet objektů, pro které mají být vytvořeny aliasy během hromadné aktualizace.

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
cs: Maximální počet objektů daného typu, pro které mají být vytvořeny aliasy při hromadné aktualizaci. Standardně je nastaveno 50. Doporučená hodnota závisí na rychlosti vašeho serveru. Jestliže během aktualizace vyprší časový limit (timeout) nebo se objeví bílá obrazovka, snižte počet objektů k aktualizaci.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
cs: Nic nedělat, ponechat stávající alias.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
cs: Vytvořit nový alias, stávající ponechat funkční.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
cs: Vytvořit nový alias, starý smazat.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
cs: Vytvořit nový alias, přesměrovat ze starého.

en: Update action
cs: Akce při aktualizaci

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
cs: Co má Pathauto dělat, pokud narazí na obsah, který již má vytvořený alias?

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory. <strong>This option is disabled on your site because you do not have an i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.</strong>
cs: Jestliže předloha obsahuje určité znaky, např. s diakritikou, má se Pathauto pokusit převést tyto znaky do znakové sady ASCII-96 (bez diakritiky)? Způsob převodu jednotlivých znaků je určen souborem i18n-ascii.txt, který se nachází v adresáři modulu Pathauto. <strong>Tato možnost není na tomto webu není povolena, protože v adresáři modulu Pathauto se nenachází soubor i18n-ascii.txt</strong>.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.
cs: Jestliže předloha obsahuje určité znaky, např. s diakritikou, má se Pathauto pokusit převést tyto znaky do znakové sady ASCII-96 (bez diakritiky)? Způsob převodu jednotlivých znaků je určen souborem i18n-ascii.txt, který se nachází v adresáři modulu Pathauto.

en: Transliterate prior to creating alias
cs: Před vytovřením aliasu přeložit na správný formát

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
cs: Zredukovat řetězce na znaky a čísla z ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
cs: Filtruje nový alias pouze do znaků a čísel z tabulky ASCII-96.

en: Strings to Remove
cs: Řetězce k odstranění

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
cs: Slova, určená k vypuštění z url aliasu. Slova oddělujte čárkami. V tomto poli nepoužívejte interpunkci ani WYSIWYG editory.

en: Punctuation settings
cs: Nastavení interpunkce

en: Replace by separator
cs: Nahradit oddělovačem

en: No action (do not replace)
cs: Žádná akce (nenahrazovat)

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
cs: Použití -raw nahrazení v textu zabraňuje problémům s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
cs: Interní text aliasu pro RSS (nevyplňujte pro vypnutí)

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "feed" and "0/feed".
cs: Text pro použití pro aliasy RSS feedů. Např. "feed" nebo "0/feed".

en: You are using the token [%token] which is not valid within the scope of tokens where you are using it.
cs: Používáte token [%token] který není validní s ostatním rozsahem tokenů, které používáte.

en: You are using the token [%token] which has a -raw companion available [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
cs: Používáte token [%token] , který má dostupný -raw (řádkový) protějšek [%raw_token]. Pro Pathauto šablony byste měli používat -raw token verze vyjma případů, kdy opravdu víte, co děláte. Pro více informací zhlédněte <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a>.

en: NOTE: This field contains potentially incorrect patterns.
cs: UPOZORNĚNÍ: Toto pole obsahuje potenciálně chybné šablony.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
cs: Máte nastaven @name tak, že bude nahrazen pomlčkou anebo smazán, pokud se nachází ve slově. Toto může způsobit problém s vaší šablonou a zvláště s catpath a termpath šablonou. Pravděpodobně byste měli nastavit @name tak, aby byl nahrazen pomlčkou ("replace by separator").

en: Choose Aliases to Delete
cs: Vyberte aliasy k vymazání

en: all aliases
cs: všechny aliasy

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymazat všechny aliasy. Počet aliasů, které budou smazány: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymaže všechny aliasy pro jméno @label. Počet aliasů, které budou vymazány: %count.

en: <p><strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.</p>
cs: <p><strong>Poznámka:</strong> bez potvrzení. Ujistěte se, že chcete tuto akci provést, než kliknete na tlačítko "Smazat aliasy nyní" ("Delete aliases now!"). <br />Můžete také udělat zálohu databáze a/anebo url_alias tabulek před tím, než jí provedete.

en: Delete aliases now!
cs: Vymazat aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
cs: Všechny vaše aliasy byly vymazány.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
cs: Všechny aliasy typu %type byly vymazány.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná aktualizace indexových aliasů dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná aktualizace indexových aliasů dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná aktualizace indexových aliasů dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Problem token:  | Problem tokens:
cs[0]: Problémový token:
cs[1]: Problémových tokenů:
cs[2]: Problémových tokenů:

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
cs: Automaticky generovaný alias %original_alias kolidoval s již existujícím aliasem. Byl změněn na %alias.

en: Ignoring alias %dst due to existing path conflict.
cs: Ignoruji alias %dst kvůli konfliktu s již existujícím aliasem.

en: Ignoring alias %dst because it is the same as the internal path.
cs: Ignoruji alias %dst protože je stejný jako interní cesta.

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %dst
cs: Vytvořen nový alias %dst pro %src, nahrazením %old_alias,  který je nyní přesměrován na %dst

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias
cs: Vytvořen nový alias %dst pro %src, nahrazující %old_alias

en: Created new alias %dst for %src
cs: Vytvořen nový alias %dst pro %src

en: Double quotes "
cs: Dvojité uvozovky "

en: Single quotes (apostrophe) '
cs: Jednoduché úvozovky (apostrof) '

en: Back tick `
cs: Zpětný apostrof `

en: Comma ,
cs: Čárka ,

en: Period .
cs: Tečka .

en: Hyphen -
cs: Pomlčka -

en: Underscore _
cs: Podtržítko _

en: Colon :
cs: Dvojtečka :

en: Semicolon ;
cs: Středník ;

en: Pipe |
cs: Svislítko (roura) |

en: Left curly bracket {
cs: Levá složená závorka {

en: Left square bracket [
cs: Levá hranatá závorka [

en: Right curly bracket }
cs: Pravá složená závorka }

en: Right square bracket ]
cs: Pravá hranatá závorka ]

en: Equal =
cs: Rovnítko =

en: Asterisk *
cs: Hvězdička *

en: Percent %
cs: Procenta %

en: Caret ^
cs: Stříška ^

en: Dollar $
cs: Dolar $

en: Hash #
cs: Křížek #

en: At @
cs: Zavináč @

en: Exclamation !
cs: Vykřičník !

en: Tilde ~
cs: Vlnovka (tilda) ~

en: Left parenthesis (
cs: Levá závorka (

en: right parenthesis )
cs: Pravá závorka )

en: Question mark ?
cs: Otazník ?

en: Less than <
cs: Menší než <

en: Greater than >
cs: Větší než >

en: Back slash \
cs: Zpětné lomítko \

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
cs: Vypadá to, že byl nainstalován modul Pahtauto, který je závislý na modulu Token, ale ten nainstalován nebyl nebo byl nainstalován chybně.

en: Node path settings
cs: Nastavení cesty uzlu

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
cs: Výchozí vzorek cesty (aplikován na všechny uzly, které nemají níže nic vyplněno)

en: content/[title-raw]
cs: obsah/[title-raw]

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
cs: Generovat aliasy všem existujícím uzlům, které zatím aliasy nemají.

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující uzly, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona uzlu typu @node_type (platí pro všechny uzly typu @node_type s prázdnou předlohou níže)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
cs: Šablona pro všechny @node_type paths v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
cs: Šablona pro všechny jazykově neutrální uzly typu @node_type

en: Pattern for all @node_type paths
cs: Šablona pro všechny uzly typu @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná aktualizace uzlů dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná aktualizace uzlů dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná aktualizace uzlů dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Taxonomy term path settings
cs: Nastavení šablon cest k termínům (modul Taxonomy)

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona pro cestu (aplikována na všechny slovníky s nevyplněnou šablonou níže)

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
cs: Hromadně vygenerovat cesty pro termíny, které nejsou aliasovány.

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující termíny, které dosud nemají aliasy.

en: Pattern for all %vocab-name paths
cs: Šablona pro všechny cesty %vocab-name

en: Forum path settings
cs: Nastavení cest k diskusnímu fóru

en: Pattern for forums and forum containers
cs: Šablona pro diskusní fóra a kontejnery diskusních fór

en: Bulk generate forum paths
cs: Generovat všechny aliasy pro diskusní fórum

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechna existující diskusní fóra a kontejnery diskusních fór, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: User path settings
cs: Nastavení uživatelských cest

en: Pattern for user account page paths
cs: Šablona pro cesty k uživatelských účtům

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
cs: Generovat aliasy pro všechny uživatelské účty, které ještě aliasy nemají.

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující uživatelské účty, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Blog path settings
cs: Nastavení cest blogu

en: Pattern for blog page paths
cs: Šablona pro cesty k blogům

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
cs: Generovat aliasy pro všechny blogy, které zatím žádné aliasy nemají

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující stránky blogu, které zatím žádné aliasy nemají.

en: User-tracker path settings
cs: Nastavení cesty user-tracker

en: Pattern for user-tracker page paths
cs: Šablona pro user-tracker cesty

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
cs: Generovat aliasy pro všechny existující uživatelské trackery, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující uživatelské trackery, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
cs: <p>Nabízí mechanismus pro moduly k automatickému generování aliasů pro obsah, který spravují.</p><br /> <h2>Nastavení</h2><br /> <p>Hodnoty <strong>Maximum Alias Length</strong> (maximální délka aliasu) a <strong>Maximum component length</strong><br /> jsou standardně nastaveny na 100 a mají limit 128. Tato délka je dána délkou prvního<br /> sloupce v url_alias databázové tabulce. Standardní databázové schéma (nastavení) pro tento sloupec je 128. Jestliže<br /> nastavíte délku, která je rovna délce, jež je nastavena v prvním sloupci, může to způsobit problém v situacích,<br /> kdy systém potřebuje přidat dodatečná slova do aliasovaného URL. Například: URL adresy generované<br /> pro nábytek budou mít na konci přidáno "/nabytek". Měli byste zadat hodnotu, která je rovna: nastavená délka v pvním<br /> sloupci mínus délka jakéhokoliv znakového řetězce, který může být přidán na konec URL. Délka<br /> znakového řetězce, který může být přidán na konec URL závisí na tom, jaký modul máte povolen a<br /> na vašem nastavení v Pathauto. Doporučená a standardně nastavená hodnota je 100.</p> <p><strong>Raw Tokens</strong> V Pathauto je vhodné používat -raw podobu tokenů. Cesty (paths)<br /> jsou poslány přes filtrovací systém, který zajistí, že raw user obsah bude filtrovaný. Nepoužití -raw tokenů<br /> může způsobit problémy ve filtrovacím systému diakritiky v modulu Pathauto.</p>

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [cat], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
cs: Jako [cat-raw], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /. POZOR - raw vstup.

en: URL alias for the term.
cs: URL alias pro termín.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [term], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
cs: Jako [term-raw], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /. POZOR - nefiltrovaný vstup.

en: URL alias for the parent book.
cs: URL alias pro rodičovskou knihu.

en: users
cs: uživatelé

en: user blogs
cs: uživatelské blogy

en: vocabularies and terms
cs: slovníky a termíny

en: user trackers
cs: uživatelské trackery

en: forums
cs: diskusní fóra

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, untick this option.
cs: Alias bude vygenerován. Pokud si to nepřejete, můžete zadat vlastní, zrušte zaškrtnutí této volby.

en:  To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">Pathauto settings</a>.
cs:  Pro kontrolu formátu generovaných aliasů se podívejte na <a href="@pathauto">nastavení Pathauto</a>.

en: Automatic alias
cs: Automatický alias

en: Update path alias
cs: Aktualizovat cestu aliasu

en: administer pathauto
cs: spravovat pathauto

en: notify of path changes
cs: informovat o změně aliasů

en: Automated alias settings
cs: Nastavení automatických cest

en: Delete aliases
cs: Vymazat cesty
