aggregator-module - en to ca translation catalogue (81 entries)

en: The news aggregator is a powerful on-site RSS syndicator/news reader that can gather fresh content from news sites and weblogs around the web.
ca: L'agregador de notícies és un potent lector/sindicador RSS que aporta contingut fresc de pàgines de notícies i blogs d'arreu del web

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
ca: Els usuaris poden veure les darreres notícies ordenades cronològicament a la <a href="@aggregator">vista principal de l'agregador de notícies</a> o a la <a href="@aggregator-sources">vista per font</a>. Els administradors poden afegir, editar i esborrar canals i escollir la regularitat amb la que s'actualitza el contingut de cada canal individualment. Els administradors també poden marcar els canals amb categories, oferint l'agrupament selectiu de determinats canals en vistes separades. Es poden habilitar llistats de les darreres notícies per canals individuals o per categories de fonts en blocs que es poden mostrar als costats mitjançant la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de blocs</a>. L'agregador de notícies requereix el cron per comprovar que hi hagi notícies noves a les fonts que us hageu subscrit. Drupal també ofereix un <a href="@aggregator-opml">arxiu OPML</a> per a tots els vostres subscriptors de canals.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@aggregator">Aggregator page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="%aggregator">pàgina de l'agregador</a>.

en: Thousands of sites (particularly news sites and weblogs) publish their latest headlines and/or stories in a machine-readable format so that other sites can easily link to them. This content is usually in the form of an <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> feed (which is an XML-based syndication standard). To display the feed or category in a block you must decide how many items to show by editing the feed or block and turning on the <a href="@block">feed's block</a>.
ca: Milers de llocs (particularment els llocs de notícies i els weblogs) publiquen els seus darrers titulars i/o històries en format llegible per màquines perquè altres llocs puguin enllaçar-les fàcilment. Aquest contingut habitualment és en la forma d'un canal <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> (que és un estàndard de sindicació basat en XML). Per mostrar el canal o categoria en un bloc, heu de decidir quants elements mostrar editant el canal o bloc, i activant el <a href="@block">bloc del canal</a>.</p>

en: Add a site that has an RSS/RDF/Atom feed. The URL is the full path to the feed file. For the feed to update automatically you must run "cron.php" on a regular basis. If you already have a feed with the URL you are planning to use, the system will not accept another feed with the same URL.
ca: Afegiu un lloc que té un canal RSS/RDF/Atom. L'URL és el camí complet al fitxer del canal. Per actualitzar automàticament el canal heu d'executar "cron.php" en una base regular. Si ja teniu un canal amb l'URL que planegeu utilitzar, el sistema no acceptarà un altre canal amb el mateix URL.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
ca: Les categories proveeixen d'una forma per unir elements de diferents canals de notícies. Cada categoria de notícies té la seva pròpia pàgina i bloc. Per exemple, pot marcar diversos canals relacionats amb l'esport com pertanyents a una categoria anomenada <em>Esports</em>. Els elements de notícies es poden afegir a una categoria automàticament establint que un canal posi els seus elements automàticament en aquesta categoria, o utilitzant els enllaços per categoritzar elements en qualsevol llistat d'elements de notícies.

en: News aggregator
ca: Agregador de notícies

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
ca: Configureu quin contingut el vostre lloc s'afegeix des d'altres llocs, com de sovint es vota i com seran categoritzats.

en: Add feed
ca: Afegeix canal

en: Remove items
ca: Elimina els elements

en: Update items
ca: Actualitza els elements

en: Sources
ca: Fonts

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: Categorize
ca: Categoritza

en: Edit feed
ca: Edita el canal

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: The list of tags which are allowed in feeds, i.e., which will not be removed by Drupal.
ca: La llista de les etiquetes que estan permeses als canals, per exemple, les que no seran esborrades per Drupal.

en: Items shown in sources and categories pages
ca: Els elements que es mostren a les pàgines origen i categories

en: The number of items which will be shown with each feed or category in the feed and category summary pages.
ca: El nombre d'elements que es mostraran amb cada canal o categoria a les pàgines de resum de canals i categories.

en: Discard news items older than
ca: Descarta elements de notícies més vells que

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
ca: Es descartaran automàticament els elements de notícies més vells. Requereix crontab.

en: Category selection type
ca: Tipus de selecció de categories

en: checkboxes
ca: quadre de comprovació

en: multiple selector
ca: selector múltiple

en: The type of category selection widget which is shown on categorization pages. Checkboxes are easier to use; a multiple selector is good for working with large numbers of categories.
ca: El tipus de enginy de selecció de categoria que es mostrarà a les pàgines de categorització. Els quadres de comprovació són més fàcils d'usar, i un selector múltiple va bé per treballar amb un gran nombre de categories.

en: !title category latest items
ca: últims elements de la categoria !title

en: !title feed latest items
ca: últims elements del canal !title

en: Number of news items in block
ca: Nombre d'elements de notícies en un bloc

en: View this feed's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquest canal.

en: View this category's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquesta categoria.

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix una categoria anomenada %category. Heu d'entrar un títol únic.

en: The category %category has been updated.
ca: La categoria %category s'ha actualitzat.

en: Category %category deleted.
ca: Categoria %category eliminada.

en: The category %category has been deleted.
ca: La categoria %category s'ha eliminat.

en: Category %category added.
ca: Categoria %category afegida.

en: The category %category has been added.
ca: La categoria %category s'ha afegit.

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
ca: El nom del canal; normalment és el nom del lloc web del qual sindiqueu contingut.

en: The fully-qualified URL of the feed.
ca: L'URL complet del canal.

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
ca: L'interval de refresc indica cada quant voleu actualitzar aquest canal. Requereix crontab.

en: Categorize news items
ca: Categoritza elements de notícies

en: New items in this feed will be automatically filed in the checked categories as they are received.
ca: Els elements nous d'aquest canal s'arxivaran automàticament a les categories marcades quan es rebin.

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix un canal anomenat %feed. Heu d'entrar un títol únic.

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
ca: Ja existeix un canal amb l'URL %url. Heu d'entrar un URL únic.

en: The feed %feed has been updated.
ca: El canal %feed s'ha actualitzat.

en: Feed %feed deleted.
ca: Canal %feed eliminat.

en: The feed %feed has been deleted.
ca: El canal %feed s'ha eliminat.

en: Feed %feed added.
ca: Canal %feed afegit.

en: The feed %feed has been added.
ca: El canal %feed s'ha afegit.

en: The news items from %site have been removed.
ca: Els nous elements de %site s'han esborrats.

en: There is no new syndicated content from %site.
ca: No hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: Updated URL for feed %title to %url.
ca: Actualitzat l'URL pel canal %title a %url.

en: There is new syndicated content from %site.
ca: Hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa de "%error".

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error".

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa d'un error "%error" a la línia %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error" a la línia %line.

en: Feed overview
ca: Resum dels canals

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Next update
ca: Següent actualització

en: %time left
ca: queden %time

en: remove items
ca: elimina els elements

en: update items
ca: actualitza els elements

en: Category overview
ca: Resum de les categories

en: aggregator
ca: agregador

en: aggregator - @title
ca: agregador - @title

en: Save categories
ca: Desa les categories

en: You are not allowed to categorize this feed item.
ca: No esteu autoritzat a categoritzar aquest element de canal.

en: The categories have been saved.
ca: S'han desat les categories.

en: More
ca: Més

en: in category
ca: a la categoria

en: aggregated feeds
ca: canals agregats

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: blog it
ca: escriu al blog

en: Comment on this news item in your personal blog.
ca: Comenteu aquesta notícia al vostre blog personal.

en: %age old
ca: té %age

en: %ago ago
ca: fa %age

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: 1 element

en: administer news feeds
ca: administra els canals de notícies

en: access news feeds
ca: accedeix als canals de notícies
